banner522

‘Bizim sevdamız Gümüşhane’ye hizmet’

İYİ Parti Gümüşhane Milletvekili adayı Ali Ateş, sevdalarının Gümüşhane’ye hizmet olduğunu belirterek, “Doğduk, büyüdük Gümüşhane’deyiz. Burada yaşıyoruz ve yaşayacağız. Yaşarken de geleceğimiz olan gençlerimize ve çocuklarımıza iyi bir Gümüşhane ve iyi bir Türkiye bırakmak sevdasındayız” dedi.

‘Bizim sevdamız Gümüşhane’ye hizmet’
HABERİN GALERİSİ
Ateş basınla buluştu

Ateş basınla buluştu

İYİ Parti Gümüşhane Milletvekili adayı Ali Ateş, sevdalarının Gümüşhane’ye hizmet olduğunu belirterek, “Doğduk, büyüdük Gümüşhane’deyiz. Burada yaşıyoruz ve yaşayacağız. Yaşarken de geleceğimiz olan gençlerimize ve çocuklarımıza iyi bir Gümüşhane ve iyi bir Türkiye bırakmak sevdasındayız” dedi.

Kentte görev yapan gazetecilerle iftar yemeğinde buluşan Ateş, partisinin Gümüşhane yerelinde ve ülke genelindeki politikalarından bahsetti.

“Bugüne kadar Gümüşhane’de gezmediğimiz yer, gitmediğimiz sokak ve cadde, girmediğimiz esnafımız yok”

Keyvenim Restoranda düzenlenen iftar yemeğinde İl Başkanı Bekir Sıtkı Acet ve diğer milletvekili adayı Necdet İlhan’ın konuşmalarının ardından söz alan Ateş, “Bugüne kadar hep beraberdik. Siz basın mensupları olarak sorunları benden daha iyi biliyorsunuz. Gümüşhane’de hep beraber yaşıyoruz. Bu memleket bizim ve bundan sonra da burada yaşayacağız. Kurucu İl Başkanı olarak göreve başladığımız 24 Ekim 2017’den bugüne kadar Gümüşhane’de gezmediğimiz yer, gitmediğimiz sokak ve cadde, girmediğimiz esnafımız yok” dedi.

“Gümüşhane’de en büyük sorun yeni devlet hastanesi. Vebali kiminse hesabı sorulsun”

Türkiye’de adaletin eksikliğinden, ekonominin sıkıştığından, eğitim sisteminin çöktüğünden bahsedildiğini kaydeden Ateş, Gümüşhane’de en büyük sorunun da yeni devlet hastanesi olduğunu belirterek, “Burası bundan önceki vekillerimizin döneminde ve bürokrasinin aldığı karar doğrultusunda şuanki mevcut yerine inşaatına başladı. Şuanki değerinin 100 milyon liranın üzerinde olduğunu biliyoruz. Bu saatten sonra kurtarılmak istense 25 milyon liraya daha ihtiyaç olduğu söyleniyor. Gümüşhane’de böyle uçuk rakamları beyhude harcayacağımız ve tüyü bitmemiş yetimin hakkını verebileceğimiz durum yok. Keşke hastanenin yapılacağı yerin daha iyi hesabı kitabı yapılsaydı. Eğer 25 milyon harcanarak kurtarılacaksa amenna ama garantisi yoksa artık bu işten vaz geçilsin, vebali kiminse onun da hesabı sorulsun” diye konuştu.

“Demiryolu ne oldu?”

Gümüşhane’de seçim dönemlerinde iktidarın yaptığı en güzel işlerden birisinin havaalanı, demiryolu ve kayak tesisini gündeme getirmek olduğunu savunan Ateş, “Havaalanını temeli atılma noktasına geldi ama demiryolu yine gündeme gelecek. Süleymaniye Kayak tesisinin son teknolojiye göre telesiyej ve teleferiğinin kurulmasıyla ülke hizmetine sunulmasının daha doğru olacağını, çıkma malzemelerle pansuman tedbirlerle değil köklü çözümün olması gerektiğine inanıyorum” ifadelerini kullandı.

“Devletin yapması gereken yol, baraj gibi ihtiyaçlar Gümüşhane’de geç bitirildi”
 

Ülkenin tarım politikalarına yönelik eleştiriler de getiren Ateş, “2000’li yıllara kadar tarımda kendi kendine yeten bir ülkeydik. Bugün her ürünü dışardan ithal eder hale geldik. Devletin yapması gereken yol, baraj gibi ihtiyaçlar Gümüşhane’de geç bitirildi. 16 yıldır bitmeyen yollarımız var. Batı’da bu işler buradan daha hızlı gidiyor. Bizim çoğu yolumuzun şimdiye bitmesi lazımdı. Ayrıca İkisu-Şiran yolundaki aynalı tünel evlere şenlik bir vaka. Bunun sorunu neyse devlet müteahhitten güçlü değil mi yaptırır. O köylere yazık değil mi?” şeklinde konuştu.

“Devletimizin şehrimizde geçici, pansuman tedbirler değil de kalıcı tedbirler almasını istiyoruz”

Gümüşhane’de işsizliğe çözüm bulacak hamleler ve teşvik istediklerini vurgulayan Ateş, “Mevcut teşviklerde büyük şehirlerle aynı kefedeyiz. Gümüşhane’de kuşburnu fabrikamız vardı nerede şimdi? Onlarca insanımız dağlardan kuşburnu toplayarak gelir elde ediyordu. Fabrika açılacak mı açılmayacak mı? Şuanda Gümüşhane’de istihdama yönelik madenlerden başka sadece OSB’deki imalatçı arkadaşlarımız var. Gümüşhane’de İŞKUR aracılığıyla TYP programı adı altında personel alınıyor. Genç insanlarımızı eğitimlerini vermek kaydıyla zanaatkar yaparak topluma yararlı hale getirelim. Bunu doğru bulmuyoruz. Özel sektör personel bulamamaktan şikayetçi. Devletimizin şehrimizde böyle geçici, pansuman tedbirler değil de kalıcı tedbirler almasını istiyoruz. Seçilsek te seçilmesek te Gümüşhane’de yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye genelinde de en büyük sorunun adalet olduğunu, yapılan anketlerde yüzde 90’a yakın kesimin adalet mekanizmasına güvenmediğini ifade eden Ateş, “Ekonomi çok iyi olsaydı Cumhurbaşkanı seçim kararı almazdı” değerlendirmesinde bulunarak devletin tüm kurumlarında israfın had safhaya ulaştığını ve buna bir son verilmesi gerektiğini söyledi.

Ülkenin eğitim sisteminin de yaz-boz tahtasına döndüğünü, Cumhuriyet tarihi boyunca milletin malı olan fabrikaların tek tek satıldığını dile getiren Ateş, “Bizler Gümüşhane’nin geleceğiyle alakalı yapacağım bütün çalışmalarda ben yaptım oldu zihniyetiyle değil halkımızla istişare ederek Gümüşhane ile ilgili en iyi kararı vereceğiz. Bizim sevdamız Gümüşhane’ye hizmet. Doğduk, büyüdük Gümüşhane’deyiz. Burada yaşıyoruz ve yaşayacağız. Yaşarken de geleceğimiz olan gençlerimize ve çocuklarımıza iyi bir Gümüşhane ve iyi bir Türkiye bırakmak sevdasındayız” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Soru-cevap şeklinde devam eden toplantıya eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Mustafa Canlı ile parti yöneticileri de katıldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2018, 01:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ozan
Ozan - 10 ay Önce

TEDAŞ Hizmet Binası yerine bu Hastane yapılmalı ve o tepeye yapılacak ek masraftan kurtulmalı. Oraya yapılan masraf da hesapsızca yapılan kişilere rücu edilmelidir.

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica