'Geleceğimiz ipotek altına alındı'

İYİ Parti Gümüşhane Milletvekili Adayı Ali Ateş ülke ekonomisinin gitgide kötüye gittiğini belirterek, İYİ Parti iktidarında ülkenin refah bir seviyeye ulaştırılacağını söyledi.

'Geleceğimiz ipotek altına alındı'

İYİ Parti Gümüşhane Milletvekili Adayı Ali Ateş ülke ekonomisinin gitgide kötüye gittiğini belirterek, İYİ Parti iktidarında ülkenin refah bir seviyeye ulaştırılacağını söyledi.

Ateş açıklamasında, “Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor zamanda, ülkenin gidişatından, Cumhuriyetimizin ve dolayısıyla çocuklarımızın geleceğinden endişe edenlerin, değişim talebine karşılık Genel Başkanımız Meral Akşener’in hanımefendinin önderliğinde kurucu üyelerimizin üstlendiği tarihi sorumlulukla yakın zaman önce İyi Parti kurulmuştur. Gümüşhane'de Kurucu İlçe Başkanlığı görevi Genel başkanımız Meral Akşener, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın'ın teveccühleriyle bana tevdi edilmişti. İlimizde yaptığımız ilk kongremizde de delegelerimiz il başkanlığını yapmak için bizi uygun gördüler ve seçimle il başkanlığına seçildim. Seçim kararı alınmasının ardından yaptığımız istişareler sonucu il Başkanlığından istifa ederek Gümüşhane Milletvekili adayı oldum. Siyasetteki bilgi ve birikimimizi Ankara'da Gümüşhanelilere hizmet etmek için hiç durmadan, gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi  

Türkiye'nin üretim ekonomisi yerine tüketim ekonomisi uyguladığını belirten İyi Parti Gümüşhane Milletvekili Adayı Ali Ateş, "Türkiye bugün üretim ekonomisi namına ortaya bir şey koymayan Cumhuriyetin kazanımları olan kamu şirketlerini, fabrikaları, limanları, hazine arazilerini, yaylalarını, koylarını satarak edinen para ile şartların geçici olarak döndürülmeye çalışıldığı ancak bu yaparken geleceğimizin ipotek altına alındığı, çocuklarını eğitemeyen, tarımı yok edilmiş, insanları hiç olmadığı kadar birbiri ile kavgalı mutsuz bir ülke haline getirilmiştir. Gümüşhanemizde de durum bundan farklı değil. Çiftçilerimiz mevcut şartlar altında ya tarlalarını ekmekten vazgeçmiş yada zararına tarım yapmaktadır. Ama inşallah bu şekilde devam etmeyecektir. Partimizin çağrısı çağa ayak uyduran güçlü, zengin ve mutlu Türkiye çağrısıdır. Partimizin çağrısı zengin ve mutlu bir Gümüşhane'dir. 24 Haziran seçimleri için çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Çok çalışarak Meral Akşener hanımefendiyi Cumhurbaşkanı yapacağız. İyi Partiyi iktidar yapacağız. Güçlendirilmiş bir parlamenter sistemi yeniden hakim kılacağız” diye konuştu. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER