'Soğanı, patatesi ithal ediyoruz'

İYİ Parti Gümüşhane milletvekili adayı Ali Ateş, Gümüşhane genelinde tüm vatandaşları ziyaret edip destek istemeye devam ediyor.

'Soğanı, patatesi ithal ediyoruz'

İYİ Parti Gümüşhane milletvekili adayı Ali Ateş, Gümüşhane genelinde tüm vatandaşları ziyaret edip destek istemeye devam ediyor.

İYİ Parti'nin projelerini anlatan Ali Ateş, tarımda ARGE'ye önem vereceklerini, araştırma merkezleri ve organize hayvancılık bölgeleri kuracaklarını dile getirdi. 

Tarımın her safhasının planlanacağını belirten ve çiftçiler için çağrı merkezi kuracaklarını aktaran Ali Ateş, çiftçilerin borçlarını faizsiz şekilde yeniden yapılandıracaklarını, ürün borsalarını etkinleştireceklerini kaydetti. 

'TEKRAR KENDİ KENDİNE YETEBİLEN BİR ÜLKE OLACAĞIZ' 

Dünyanın en büyük tarım ülkelerinden biri olan Türkiye'nin uygulanan yanlış politikalar nedeni ile akla gelebilecek her şeyi ithal eden bir ülke haline geldiğini savunan Ateş, "Tarım ülkesi Türkiye'nin geldiği yere bakar mısınız? Fıstığı, mısırı, soğanı, patatesi ithal ediyoruz. Eti ithal ediyoruz. Soğan 5 lira olmuş. bir evde soğan yoksa o evde yemek yapmak mümkün değildir. Bir evin mutfağının olmazsa olmazı soğandır, patatestir. Ülkemizde çiftçimiz yeteri kadar desteklenmediği için tarlalarımız boş duruyor. Tarlalarını ekecek olan çiftçimizde ürün hasadından sonra harcadığı parayı geri alamıyor. Neden? çünkü mazot pahalı, tohum pahalı, gübre pahalı.  İYİ Parti iktidarında mazotu çiftçimize yüzde elli indirimli vereceğiz. Gübreyi, tohumu çiftçilerimize ucuz vereceğiz. Ürünlerini pazarlamak için pazarlar oluşturacağız. Dünyanın dört bir tarafına yeniden ihracatı başlatacağız, köylümüzün çiftçimizin yanında olacağız" diye konuştu. 

Devletin en önemli hedefinin, insanının güven ve refah içerisinde yaşamasını sağlamak olduğuna dikkat çeken Ateş, “Devletin en önemli görevi, insanı korkutmak, tedirgin etmek olamaz. Eğer öyle ise birçok şey yanlış gidiyor demektir. Devletin görevi, insanın; evinde mutlu, yatağında huzurlu, işinde, sokakta, okulda güven içerisinde yaşamasını sağlamaktır. Ülkemizde yolsuzluk ve rüşvet, bir ulusal güvenlik sorununa dönüşmüş durumdadır. Siyasetimizi, ahlak, saydamlık ve dürüstlük üzerine kuracağız. İktidarımızın ilk altı ayında, kamuda şeffaflık ve siyasi ahlak yasasını çıkartarak, yolsuzlukla mücadelenin yasal çerçevesini oluşturacak ve caydırıcı cezai müeyyideler ortaya koyacağız. Kamu İhale Mevzuatını gözden geçirecek, uygulamasında etkinlik ve şeffaflık sağlayacağız. Bir ülkede, anne ve baba, çocuğunun geleceğinden endişe ederse, o ülkede devlet, işini yapmıyor demektir. O ülkede yaşayanlar, devletinin adaletinden şüphe ediyor, herkese farklı davranıldığına inanıyorsa, devlet büyük yara almış demektir. İYİ Parti ile Türkiye’yi yaşanılabilir bir ülke haline getireceğiz" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER