‘Yaparsa yine AK Parti yapar’

AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve milletvekili adayı Hacı Osman Akgül, "Biz yapım ve inşa tarafındayız, onlar yıkım tarafındalar. Vatandaşlarımız şunu iyi biliyor ki yaparsa yine AK parti yapar" değerlendirmesinde bulundu. 

‘Yaparsa yine AK Parti yapar’

AK Parti Gümüşhane Milletvekili ve milletvekili adayı Hacı Osman Akgül, "Biz yapım ve inşa tarafındayız, onlar yıkım tarafındalar. Vatandaşlarımız şunu iyi biliyor ki yaparsa yine AK parti yapar" değerlendirmesinde bulundu. 

Akgül, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti İl Başkanı Celalettin Köse ile ziyaretlerini aralıksız sürdürüyor. Ziyaretlerinde partisince kentte yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akgül, seçim çalışmaları kapsamında son sürece girdiklerini hatırlattı. Yaklaşık 4 haftadır aktif şeklide sahada seçim çalışması yürüttüklerine değinen Akgül, Gümüşhane halkının 24 Haziran seçimlerinin önemini kavradığına işaret etti.

"Vatandaşımız bu seçimin yalnızca normal bir hükümet ve Cumhurbaşkanı seçiminin dışında bu ülkenin bir beka seçimi olduğunun bilincinde" ifadelerini kullanan Akgül, "Bu seçim bir yapım ekibiyle bir yıkım ekibi arasında geçecek. Halkımız yıkım ekibinin yanındaki küresel güçlerin kim olduğunun farkına varmış ve kararını vermiştir. Biz yalnızca gönüllere dokunmaya gidiyoruz. Yoğun bir teveccühle karşılaşıyoruz. Gümüşhane ölçeğinde çok iyi bir durumdayız." dedi.

"Biz yapım ve inşa tarafındayız, onlar yıkım tarafındalar"

Akgül, vatandaşın Türkiye gerçeklerinin farkında olduğunu belirterek, şöyle devam etti: “Bu seçimler yalnızca Türkiye’de yaşayan 81 milyonu ilgilendiren bir seçim olmaktan çıktı. Gönül coğrafyamızda yaşayan bütün mazlum milletlerin heyecanla ümitle beklediği bir seçime dönüştü. Türkiye üzerinde emelleri olan, Türkiye’nin büyümesinden kalkınmasından, gelişmesinden endişe duyan küresel güçlerin de bir seçimi haline geldi. Onlarda merakla 24 Haziran seçimlerinin akşamını bekliyor. Biz yapım ve inşa tarafındayız, onlar yıkım tarafındalar. Vatandaşlarımız şunu iyi biliyor ki yaparsa yine AK parti yapar."

AK Parti'nin bu ülkeye yapacağı çok büyük hizmetler olduğuna dikkati çeken Akgül, şunları kaydetti: “Bu hizmetleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun yönetimindeki Türkiye yapar. Vatandaşımız bunun bilincinde. Eğer 15 Temmuz'da bu ülke o ihanetten kurtulduysa bu ülkedeki vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımıza olan güveni ve itimadının sonucudur.  Bir oy dahi yüklediği anlam bakımından çok önemli. Ben 25 Haziran itibariyle Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışan küresel güçlerin Türkiye'nin ve Cumhurbaşkanımızın karşısında diz çökeceğine inanıyorum. Bunun için ne kadar yüksek bir oy alırsak, ne kadar güçlü bir şekilde destek verirsek o kadar ülkemizin menfaatine olacaktır."

"Atatürk'ün vasiyetini hayata geçireceğiz"

Demiryolu projesine ilişkin açıklamalarda bulunan Akgül, projenin ulaşımda kenti zirveye taşıyacağını anlattı. Demir yolu proje ihalesinin bu yıl yapılacağı bilgisini aktaran Akgül, şunları bildirdi: "Bu proje Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vasiyeti olan bir projedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyeti olan bu projeyi de AK Parti’nin yapacak olmasından mutluluk duyuyorum. Atatürk'ün vasiyetini hayata geçireceğiz. Bu da ülkemizin yıllardır hasretini çektiği her hizmet gibi bize nasip olacak. Atatürk'ü sürekli istismar edenler, onun üzerinden rant sağlayanlar bu ülkeye bir çivi bile çakamazken AK Parti onun vasiyeti olan bir projeyi daha hayata geçirmiş olacak. İmar ve inşa etmek AK Parti'nin işidir. Bu yüzden karşımızda bir yıkım ekibi oluşturuldu. Bu yıkım ekibin hiç şansı yok. Bundan sonraki süreçte tüm projelerimizi hızlı bir şekilde tamamlayarak Gümüşhanemizi daha müreffeh, daha yaşanabilir bir kent haline getireceğiz."

"Gümüşhane vites büyüttü"

Akgül, kentte yürütülen fitne çalışmalarına karşın birlik ve beraberliklerini her zaman olduğu gibi muhafaza edeceklerini kaydederek, ildeki yatırımlara ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu: "Gümüşhanemizin mega projelerinin tamamlanması veya ilave projelerin yapılması konusunda iyi bir dönem yaşadık. Birlik ve beraberlik içerisinde kararlı bir şekilde projelerimizi hayata geçirme fırsatı bulduk. Havaalanı projesi Gümüşhane’nin 50 yıllık rüyasıdır. Bu dönemde onu gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Aynı zamanda Yeni Zigana tünelinin bizim milletvekilliği dönemimizde ihalesi yapılmıştı. İhale sürecindeki sıkıntıları hızlı bir şekilde aştık ve yapımı devam ediyor. Vauk tünelimizin ihalesini yaptık. Gümüşhane Kelkit arasında Pekün tüneli ve yolu yapılıyor. Bizim amacımız Gümüşhane’yi bir ulaşım koridoru haline getirmek. Bunlar Gümüşhane’nin maden kaynaklarının daha ekonomik işletilmesi için, limana erişimini kolaylaştırmak için bir an önce hayata geçirmemiz gereken projelerdi. Çevre yolu projesi Gümüşhane’nin çok önemli bir projesi inşallah çevre yolumuz temmuz ayında hizmete girecek. Gümüşhane ölçeğindeki bir ile böyle büyük bir projeyi yapmak kenti kurtarmak açısından çok önemli . Gümüşhane vites büyüttü."

İkisu-Şiran arasındaki Tersun Tüneli ve yolunun takip ettikleri önemli bir proje olduğuna vurgu yapan Akgül, "Karadeniz’den Anadolu’ya açılan en ekonomik, en kolay yol burası olacak.  Yol 17 kilometre kısalıyor. Bunun proje ihalesi de 9 Temmuz itibariyle yapılacak. Bu projenin de takipçisi olacağız." ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER