İYİ Parti’ye 7 müracaat

14 Mayıs’ta yapılacak 28.dönem milletvekilliği seçimleri için İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanlığına 7 milletvekili aday adayı müracaat etti.

İYİ Parti’ye 7 müracaat

Seçim takvimi kapsamında dün başlayan müracaatlarda iki günlük süreçte İYİ Parti İl Başkanlığına 7 kişi müracaat ederken, İl Başkanı Ali Ateş birkaç kişinin daha müracaatta bulunmasını beklediklerini söyledi.

Aday adaylarının İl Başkanlığına yaptığı müracaatların ardından 22 Mart tarihine kadar Genel Merkeze giderek evrak teslim edeceklerini kaydeden Ateş, “Dün başlayan aday adaylığı sürecinde partimize Akademisyen Prof.Dr. Zafer Ulutaş, İnşaat Mühendisi Muzaffer Altıparmak, Emekli Tarım Kredi Tekirdağ Bölge Müdürü Ergin Çubukçu, İnşaat Mühendisi ve ŞİDEF Genel Başkanı Serkan Kaya, okul yöneticisi Serkan Mutlu, İYİ Parti Kelkit İlçe Başkanı ve Ziraat Mühendisi Necdet İlhan, işadamı Mustafa Adil Gürses müracaatlarını gerçekleştirdi” dedi.

Millet İttifakının üyesi olarak Gümüşhane’de hangi partinin çatısı altında seçime girileceğinin henüz netleşmediğini kaydeden Ateş, “Genel merkezimiz 25-30 ilde ittifakla seçime girileceğini söyledi. Büyük ihtimal Gümüşhane’de de bu şekilde bir tercih yapılacak. Hangi partinin adayıyla seçime girileceğini seçmen profili ve anketler sonucunda genel merkez tarafından belirlenecek” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan Kaya
Serkan Kaya - 1 yıl Önce

Başarılı olacağını düşünüyorum

yusuf sadık eğ,t,mci-yazar- gazeteci.
yusuf sadık eğ,t,mci-yazar- gazeteci. - 1 yıl Önce

Yerel gazetecilerden ve hemşeri olarak Arzu Ay ın bu cesaretinden dolayı tebrik ederim.
Siyasetle uğraşmak gerekir. çünkü yaşantımızla bire bir ilişkili.
Meydanı boş bırakmamak lazım. merkez yoklaması yapacak vaadini unutan partiler ister istemez bu tepki,lerve karşı görüişlerle karşılaşacakları kader değil bir hakikattır..
Hayırlı olsun.

yusuf SADIK EĞİTİMCİ-YAZAR- GAZETECİ
yusuf SADIK EĞİTİMCİ-YAZAR- GAZETECİ - 1 yıl Önce

iÇLERİNDE KOMŞUMUZ VE dÖRTKONAK kÖYÜ DOĞUMLU, zootekni PROF.DR. zafer ULUTAŞ
ve Barutçulu komşumuz Müh. muzaffer Altıparmak dahil herkese hayırlı olsun. Nasip Kısmet ise Gelir Hintten yemenden,, nasip değilse ne gelir elden. Tebrikler.
, Ali başkan hayırlı olsun.

Halil ibrahim kaya
Halil ibrahim kaya - 1 yıl Önce

Öncelikle serkan kaya dahil bütün adaylara hayırlı olsun

Dogan
Dogan - 1 yıl Önce

Dortkonak köyünden köylümüz Zafer lulutas sevindirici tebrik eder başarılar dilerim

SIRADAKİ HABER