Kaya müracaatını yaptı

Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Genel Başkanı Serkan Kaya, 14 Mayıs’ta yapılacak olan 28. dönem Milletvekili Seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Milletvekili aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi.

Kaya müracaatını yaptı

Parti merkezine giderek müracaatını gerçekleştiren Kaya, yaptığı açıklamada ömrünün yarısını vakfettiği Gümüşhane sivil toplum kuruluşlarında ve Gümüşhane’ye yaptıkları sosyal projeler ışığında elde ettiği tecrübe ile Gümüşhane’nin ve hemşehrilerinin neye ihtiyacı olduğunu yakinen gözlemlediğini söyledi.

“Yetki sizin temsil bizim” diyen Kaya, “Farklılıklarımız zenginliğimizdir ilkesi ile Gümüşhaneli tüm hemşehrilerimize hiçbir ayrım gözetmeksizin kucaklayıcı şekilde aşkla, şevkle, muhabbet ve gençliğimle hizmet edeceğimi bilmenizi isterim. Yaklaşık 20 yıldır içinde bulunduğum STK geçmişimde; gerek sılada gerekse gurbette yaşayan tüm hemşehrilerimize, her türlü konuda dolaylı veya direkt yolla elimden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalıştım. Telefonum 7/24 açıktı. Bugünden sonra da, Allah izin verirse, sizlerin de değerli desteğini yanımıza alarak Gümüşhanemizi TBMM’de temsil hakkı elde ettiğimde, geçmişte olduğu gibi gelecekte de her daim Gümüşhanemiz ve hemşehrilerim için var gücümle çalışmaya devam edeceğim. Bu bağlamda, siz kıymetli hemşehrilerimizin fikir, görüş, istişare ve dualarına talip olarak desteklerinizi beklerim” diye konuştu.

Serkan KAYA kimdir?

1985 yılında İstanbul’da doğdu. Gümüşhane ili Şiran ilçesi İncedere (Tamara) Köyü nüfusuna kayıtlıdır. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladı. 2007 yılında Balıkesir Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden onur derecesiyle mezun oldu. Gelişim Üniversitesi “Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler” bölümü yüksek lisans öğrencisidir.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görevler aldı.
●    2018, Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF) Kurucu Genel Başkanlığı,
●    2017- , Gümüşhane Sanayici ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Başkan Yardımcılığı,
●    2014-2018, (GİYAD) Başkanlığı,
●    2021- , Beylikdüzü Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BEYSİAD) üyeliği,
●    2009-2016, Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Başkan Danışmanlığı,
●    2010, Şiran Eğitim ve Kalkınma Vakfı (ŞEKAV)  Kurucu Mütevelli ve Yönetim Kurulu Üyeliği,
●    2019- , Gümüşhane Üniversitesi Kalkındırma Vakfı (GÜKAV) Mütevelli Heyeti Üyeliği,
●    2019- , Badıllı Beydili Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği (BADBEYDER) kurucu başkan vekilliği,
●    2010-2021, Gümüşhane Mühendis ve Mimarlar Platformu (GÜMÜP) Genel Sekreterliği,
●    2013- , Türk Dünyası Mühendis ve Mimarlar Birliği yönetim kurulu üyeliği,.
●    2004, Genç Gümüşhaneliler Grubu kurucu üyeliği,
●    2007-2014, Gümüşhane İktisadi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (GİYAD) Başkan Yardımcılığı,
●    2013- , Esenyurt Gümüşhanespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği,
●    2003- , Gümüşhane Şiran İncedere Köyü Derneği üyeliği,
●    2015- , Türk Mühendisler Birliği Derneği üyeliği,
●    2007- , İnşaat Mühendisleri Odası üyeliği,
●    2011- , Esenyurt Mimar ve Mühendisler Derneği Genel Sekreterliği,
●    2019- , Avcılar Dernekler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği,
●    2012, Torul Gençlerbirliği Voleybol takımı Genel Kurul üyeliği,
●    Trabzonspor, 1954 Kelkit Belediyespor, Şiran Akademispor, İstanbul Gümüşhanespor ve Esenyurt Balıkyolu Spor Kulüpleri genel kurul üyelikleri devam etmektedir.

Halen devam etmekte olan iş yaşamı boyunca kurucusu olduğu “Gümüş Proje Mühendislik ve Mimarlık” çatısı altında Proje-Taahhüt ve riskli yapı analizi, üst yapı inşaat hizmetleri vermektedir. 1000’in üzerinde inşaat ruhsat projesi çizimine ve çok sayıda inşaat yapımına imza attı.

Gümüşhane’ye gönül veren ve memleket sevdalısı olarak kendisini tanımlayan Serkan Kaya, hiçbir ticari beklentisi olmayan Haber 29 (www.haber29.net) internet sitesinin kurucusudur. Ayıca Kanal 29’da “Bölgesel Gelişim ve Spor Zamanı” programlarını hazırlayıp sundu.

İYİ Parti’nin kuruluşundan itibaren siyasi faaliyetlerinin içinde bulundu. 2017 yılında İYİ Parti İstanbul Avcılar ilçesi kurucu ilçe üyeleri arasında yer aldı. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı STK Komisyonunda görev aldı. Halihazırda İYİ Parti Avcılar İlçe delegesi ve İYİ Parti Beylikdüzü İlçe Danışma Kurulu üyesidir.

2018 yılında kurulan, bünyesinde 50 Gümüşhane derneklerini barındıran ve Türkiye geneli 70 ilde İl Temsilcisi bulunan Gümüşhane Şiran Dernekler Federasyonu (ŞİDEF)’nun Kurucu Genel Başkanı olup halen bu görevi sürdürmektedir.

İlgi alanları arasında yüzme, koşu, voleybol, tenis, futbol ve kitap okuma olan Serkan KAYA, Sefanur KAYA ile evlidir.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2023, 13:20
YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet kaya
Muhammet kaya - 1 yıl Önce

Başarılar diliyorum.Böyle genç eğitimli ve sorumluluk sahibi insanlar gümüşhanemizi temsil etmeli.

Tacettin TÜRKMEN
Tacettin TÜRKMEN - 1 yıl Önce

Serkan başkan Tebrik ediyorum başarılar diliyorum yolun açık olsun her daim yanındayız her şey Gönlünce olsun.

Eşen yılmaz
Eşen yılmaz - 1 yıl Önce

Yolun açık olsun inşAllah Başkanım Allah utandırmasın

Nuriye Ünder Altıntaş
Nuriye Ünder Altıntaş - 1 yıl Önce

Yolu açık olsun kardeşim benim. Serkan Başkanım seninle ŞİDEF sürecinde huzurlu bir iletişim ve paylaşım için çde olmuştuk. O yüzden dir ki sen bu halkın yaralarına merhem olursunuz..! Sonuna kadar yanındayız. Saygılar

A Eskicioğlu
A Eskicioğlu - 1 yıl Önce

Pırıl pırıl bir arkadaş. İstanbul'da hemşehri iklimini doya doya teneffüs eden, sık sık memleketini ziyaret eden, Gümüşhane'yi tüm ilçeleriyle kucaklayan dinamik bir mühendis Serkan bey. Yakinen şahidim ki; "şehir körlüğü" olmayan, sürdürülebilir, gerçekçi ve uygulanabilir projeler üreten cins beyindir kendisi. Sivil Toplum Örgütlerini çok iyi bilen, memleketinin sorunlarını doğru tahlil etmiş, çözüm yollarını beyin fırtınası ile bilenlerle tartışarak ortak akıl ile bulunabileceğine inan güzel insan...
Memleketine, insanına sahip çık. Yorulmamış genç beyinlere fırsat ver Gümüşhanem...

Alim  Dursun
Alim Dursun - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun. Başarılar diliyorum. İnşaAllah Gümüşhaneli hemşehrilerimiz bu kardeşimizi Ankara'ya gönderir. Hep aynı partiden milletin oyunu çantada keklik görenlere bu millet bu sefer dersini verir.

Hakan MUSLUOĞLU
Hakan MUSLUOĞLU - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun, inşaAllah kazanır. İlimiz ve memleketimiz için faydalı olacağına inanıyorum.

Hekim Şahin
Hekim Şahin - 1 yıl Önce

Gümüşhaneye yakışır bir vekil olacağına inanıyorum. Tebrik ediyorum.Genç dinamik memleket sevdalısı bir kardeşimiz. Yolu açık olsun.


SIRADAKİ HABER