Ay: Seçimlere hazırız

Memleket Partisi kurucu İl Başkanı Arzu Ay, parti binasını açtıklarını ve 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlere hazır olduklarını söyledi.

Ay: Seçimlere hazırız

Geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’den beratını alarak çalışmalarına başlayan Ay, ilk iş olarak parti binasını kiraladı.

15 Temmuz Zafer Meydanındaki parti binasında hizmet vermeye başladıklarını kaydeden Ay, Memleket Partisi’nin menfaat partisi değil, ilkeleri olan parti olduğunu belirterek, “Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk kırmızı çizgimizdir. Anayasanın değiştirilemez 4 maddesi tartışılamaz, tartışılması teklif edilemez. Cumhuriyetin laik-demokratik niteliğini tartıştırmayız. Ülkemizde yapılan; inançlar üzerinden sömürü, etnik köken ayrımcılığı, eğitimde ve istihdam edilmede fırsat eşitsizliği ve liyakatsizlik,  adalette savunma mekanizmasının yok edilmesi, dış borçlanma ile ekonomiyi götürmeye çalışan iktidarın ülkeyi içine sokacağı bağımsızlık tehlikesi, Suriyeliler ve mülteci- sığınmacı sorunlarının sırtımıza yük olması, demografik yapının bozulması tehlikesi, terör örgütlerinin siyasallaştırılması, tarikat ve cemaatlerin ülkede cirit atması ve insanın temel hak ve özgürlüklerinin hiçe sayıldığı bu düzene son vermek için, bilim için, hak ve adalet için, liyakat için üretim için, insanın temel hak ve hürriyeti için, iş için, aş için, fikri hür vicdanı hür gençlik için, karanlık zihniyeti sandığa ve tarihe gömmek için, Türk gençliği ayağa kalk diyor tam bağımsız Türkiye inşası için, Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi desteklemek için sandığa çağırıyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER