Başkan Ateş bölge toplantısını değerlendirdi

İYİ Parti Gümüşhane İl Başkanı Ali Ateş, geçtiğimiz gün gerçekleşen Karadeniz Bölgesi il ve ilçe Başkanları toplantısıyla ilgili değerlendirmede bulundu. 

Başkan Ateş bölge toplantısını değerlendirdi

Toplantıda Türkiye'nin ekonomik, sosyal ve siyasal alandaki birçok sıkıntılarıyla ilgili istişarelerde bulunulduğunu belirten Başkan Ateş, “Gümüşhane ilimiz için de birçok plan ve projeler içerisindeyiz" dedi. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in başkanlığında Karadeniz Bölgesi il ve ilçe başkanlarıyla bir araya gelindi. Ankara'da bir otelde düzenlenen toplantıda Karadeniz Bölgesindeki sorunlar ve il, ilçe genelindeki sıkıntılar konuşuldu. 

Buluşmayla ilgili açıklamada bulunan Başkan Ateş, toplantı sonrası halktan olumlu geri dönüşler aldığını belirterek, “Geçtiğimiz hafta Karadeniz Bölgesindeki il ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldik. Hem ülke gündemiyle ilgili konuştuk hem de tüm başkanlar il ve ilçelerdeki sorunlardan bahsetti. Bunların yanı sıra birçok yeni plan ve projelerden de bahsettik. Türk Milletinin bugünkü ekonomi kıskacında kurtulabilmesi ve adalete güvenin tekrar tesis edilebilmesi için sandığın bir an önce Milletin önüne konulmalıdır. Sayın Genel başkanımız Anadolu’yu karış karış gezerek Milletimizin dertlerini dinliyor ve yarının Türkiye’sinde söz sahibi olan ekibiyle beraber çözüm önerilerini de Milletimize sunmaktadır. Gittiğimiz her yerde gördüğümüz halkımız bize inanıyor ve güveniyor.
Onlar bizi çağırıyor. Bizde diyoruz ki az kaldı. Ayırmadan ayrıştırmadan bu vatan toprağında yaşayan tüm vatandaşlarımızla huzurlu bir geleceğe İYİlerin iktidarıyla ulaşacağız” dedi.

Yerel gündemle ilgili de konuşan Başkan Ateş, “Gümüşhane'deki sorunlarla ilgili de bizzat Meral Akşener ile konuştum. Çözüm önerilerinde bulunduk. Öyle ki bu toplantıyı halkımızla da paylaştım. Yapacaklarımızdan bahsettim. Geri dönüşler çok güzel oldu. Gümüşhane'de bugün Cumhur ittifakını oluşturan AKP ve MHP'nin milletvekilleri yöneticileri vatandaşla buluşmaya vatandaşının sorunlarını dinlemeye cesaretleri kalmadı. Sokaklara çıkamıyorlar, gidecekleri yere sadece mülki idare amirleri ile gidebiliyorlar. 20 yılın sonunda Türkiye’yi uçuracaklarını söyleyenler hırslarının, ben dedim oldu, ben istediysem, ben söylediyse doğrudur zihniyetinin bu gün bizi getirdiği durum ortadadır. Gidecekler hem de tıpış tıpış gidecekler. Bu Millet yanlış yapan ve kibirli kimleri göndermediler ki. Halk, bizden umutlu. Çünkü halkımızı çok iyi biliyoruz, ne istediğini, kezâ ne istediğimizi de çok iyi biliyoruz. Onlar ne derse desin halk bizi çağırıyor. Halk İYİ Parti diyor, halk bize inanıyor” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER