Bilgin Kürtün ilçe başkanı oldu

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kürtün ilçe başkanlığına Sercan Bilgin atandı. Parti yönetimi ise Kürtün’ün ardından kalan ilçeler Torul ve Köse’de teşkilat kurma çalışmalarına devam ediyor.

Bilgin Kürtün ilçe başkanı oldu

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından imzalanan mazbata ile Kürtün İlçe başkanı olarak atanan Bilgin, teşkilatını kurmak için çalışmalarına başladı.

Görevin kendisine tevdi edildiğini dile getiren Kürtün İlçe Başkanı Sercan Bilgin, “Bu görev benim için siyasette bir başlangıç olacak. Ülkemizin içerisinde bulunduğu negatif koşullar bu başlangıcı yapmamda etkili oldu. Ülkemize ve milletimize uzun yıllar başarıyla hizmet etmiş dürüst ve liyakatli bir genel başkan olan Sayın Ali Babacan ve ekibine duyduğum güven DEVA Parti'ni tercih etmemin en önemli gerekçesi oldu. Bu bağlamda İl başkanımız Hamza Çakır ile yaptığımız istişarenin akabinde genel merkeze atama için evraklarımız gönderildi ve sayın genel başkanımız mazbatamızı imzalayarak Kürtün kurucu ilçe başkanlığı görevini şahsıma tevdi etti. Bu sürece katkıları olan il başkanımıza, teşkilat başkan yardımcımız Sayın Ihsan Günaydın'a, Teşkilat başkanımız Sayın Sadullah Ergin'e ve genel başkanımız Sayın Ali Babacan'a şükranlarımı sunuyorum. Bana duyulan güveni yukarıya taşıyacak, görevimi en iyi şekilde yerine getirmek için elimden gelen gayreti göstereceğim” dedi.

Atamaya ilişkin kısa bir değerlendirme yapan İl Başkanı Hamza Çakır ise “Seçime kısa bir zaman kaldı. O nedenle teşkilatlarımızı güçlendirme noktasında biraz daha yoğun emek sarf etmek durumunda olduğumuz bir süreçteyiz. Torul ilçemizde de istişarelerimizi başlattık. İnşallah kısa süre içerisinde bu ilçemizde de teşkilatımızı kurmuş olacağız. Eş zamanlı olarak Kelkit, Şiran ve merkez ilçede kongre hazırlığımız var. Sercan başkanımıza hayırlı olsun diyor, görevinde üstün başarılar diliyorum” diye konuştu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah Macit
Abdullah Macit - 1 yıl Önce

Hayırlı olsun.Başarılar dilerim.

SIRADAKİ HABER