Çakır’dan Belediye’ye “anons” eleştirisi

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gümüşhane il başkanı Hamza Çakır, belediyeye verdikleri dilekçeye rağmen anons taleplerinin karşılanmadığını belirterek, Belediyeyi sert sözlerle eleştirdi.

Çakır’dan Belediye’ye “anons” eleştirisi

Bu uygulamanın Gümüşhane tarihinde bir ilk olduğunu iddia eden Çakır, “Trabzon'da 1 Ekim Cumartesi günü genel başkanımız Sayın Ali Babacan'ın yapacağı mitinge şehrimizden katılmak isteyen vatandaşlarımız için servis kaldıracağımızı içeren duyuru talebimiz belediye tarafından olumsuz karşılanmıştır.  Bu durum Gümüşhane'de bir ilktir. Bir siyasi partinin anons talebinin reddedilmesi ayıbını belediye başkanı ömür boyu sırtında taşıyacaktır. Bize saygınız yoksa, Gümüşhane halkına da mı saygınız yok. Biz o duyuruyu vatandaşlarımızın mitinge rahat ulaşımını sağlamak için yapmak istedik” dedi.

Yapılan bu antidemokratik davranışın altında siyasi korkunun yattığını savunan Çakır, “Korku dağları sarmış durumdadır. DEVA Partisi'nin adını duyunca iktidar yöneticilerinin ayakları titriyor, yürekleri oynuyor. Korkunun ecele faydası yoktur. Hiçbir engel DEVA Partisi'nin iktidar yürüyüşünü durduramayacak, hiçbir sansür halkın teveccühüne mani olamayacaktır. Bu anons sansürü de yapanların ayıbı olarak kayda geçmiştir" diye konuştu.

Bu uygulamadan dolayı Belediye Başkanını kınadıklarını dile getiren Çakır, “Demokrasi ve adalet hepimize lazım. Ayrımcılık ve sansür kabul edilemez, korkmak var, belli etmek yok. Korktuğunuz başınıza gelecek. Yenilginiz şimdiden kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Çakır, 1 Ekim Cumartesi günü Trabzon meydanda saat 15.00'te yapılacak mitinge katılmak isteyen vatandaşlar için aynı gün saat 12.00’de Gümüşhane il başkanlığı önünden servis kaldırılacaklarını da sözlerine ekleyerek, herkesi mitinge beklediklerini duyurdu.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sıradan Vatandaş
Sıradan Vatandaş - 2 yıl Önce

Konudan bağımsız Belediyenin anaonslarından şikayetçiyiz. Köy yeri mi burası yahu. Ülkemizde 81 İl var. Bir bakın Allah aşkına hangi ilde Anons yapılıyor. Gümüşhane sporun maçı varmış anons, voleybol maçı varmış anons. Böyle ilkel uygulamalar kalktı. Bunlar köylerde, kasabalarda var sadece. Artık Şehirlerimizde su kesintileri de planlı yapılıyor.. BELEDİYEY AİT BİR SİTEDEN VEYA UYGULAMA ÜZERİNDEN SUYUN NE ZAMAN KESİLECEĞİ VE TAHMİNEN ŞEHİRE NE ZAMAN SU VERİLECEĞİ BİLDİRİLİR.

SIRADAKİ HABER