Memleket Partisi kurucu il başkanı Arzu Ay oldu

Gümüşhane siyasi tarihinde ilk kez bir partinin kurucu il başkanlığı görevine il merkezinden bir kadın atandı. Karşıyaka Mahallesi muhtarı Arzu Ay, Memleket Partisi kurucu il başkanı oldu.

Memleket Partisi kurucu il başkanı Arzu Ay oldu

14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 28.dönem milletvekilliği seçimleri öncesinde Gümüşhane’de siyasi hareketlilik devam ediyor.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ile görüşen Karşıyaka Mahallesi muhtarı ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Arzu Ay, partisinin il örgütünü kurmak üzere kurucu il başkanı olarak atandı.

Gümüşhane il merkezinin ilk siyasi parti kadın kurucu il başkanı olarak atanan Ay, yaptığı açıklamada “Ben masalara inanmayan, masadakilerin bizi temsil etmediğini, halkın ne istediğine kulak kabartmadıkları inancı ile halk hareketi ile büyüyen Memleket Partisine katkı vermek, desteklemek için bu göreve talip oldum” dedi.

“Kadının memleket siyasetinde izi olmalı”

Kadının memleket siyasetinde ve memleketin dahlinde izi olması gerektiğini vurgulayan, Gümüşhane’de sürekli halkın içinde olduğunu belirterek, kararsızların çoğunlukta olduğu ve yalnızlaştırıldığı bir dönemde olduklarını savunan Ay, “Kimsenin halkın nabzını tuttuğu görülmedi. Suskun, içine kapanmış bir halk kitlesi oluştu. Sanki bize mi soruyorlar, yukardakiler zaten başımıza birini tayin edecek gibi serzenişler var. Halk bıkkın, güvensiz, konuşsa suç, konuşmasa dert .6’lı masaya kuşku ile baktıkları aşikar. Kendi adıma ve konuştuğum hemfikir olduğum çoğu insan masalardan bıktı. Masalar bizi temsil etmiyor. Atalarımız Türkiye Cumhuriyeti’ni masalarda kurmadı. Cephelerde sınırı çizdik. Halkın sesini dinleyen ve bu sese kulak veren Memleket Partisi Genel Başkanımız Muharrem İnce’ye bende bu safta görev almak istiyorum dedim yetkimi aldım. Hem partimize hem şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 15:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
yusuf sadık  eğ,t,mci-yazar-gazeteci
yusuf sadık eğ,t,mci-yazar-gazeteci - 12 ay Önce

CHP de ön seçimle aday belirlemesi rafa kaldırıl ca. çiçeği burnunda MP.başkanı Arzu Ay ın dediği gibi " Sanki bizemi soruyorlar sorusunu gündeme getirdi".
Siyaset yapmak .sişyasete girmek önemli ve cesaret işidir. Çünkü yaşantımız bire- bir siyasetle ilgili. Şimdi ARZU AY ın konuşma ve eleştişri hakkı olduğu tescillendi.
Ben şahsen yerel gazeteden biri ve hemşeri olarak Arzu Ay ı cesareti ni kutlarım . Tebrik ederim.hayırlı olsun.

SIRADAKİ HABER