MHP’nin yeni İl Başkanı Mete Kaya oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın’ın milletvekili aday adayı olmak için istifa etmesinin ardından İl Başkanlığı görevine Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Mete Kaya atandı.

MHP’nin yeni İl Başkanı Mete Kaya oldu

MHP Genel Merkezi tarafından yapılan atamanın ardından İl Başkanlığı binasında devir teslim töreni gerçekleştirilirken, yeni başkan Mete Kaya önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı yapacak.

Yapılan atama partinin sosyal medya hesaplarından da “Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanımız Nadim Aydın Beyfendinin Millet Vekili Aday Adayı Olmak Üzere İstifa Etmesinin Ardından Yerine Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcımız METE KAYA Genel Merkezimizin Takdiri İle Yeni İl Başkanımız Olmuştur. Partimize Ve Teşkilatlarımıza Hayırlı Uğurlu Olsun İnşallah. Rabbim muvaffakiyetler Versin” ifadeleriyle paylaşıldı.

Mete Kaya kimdir?
1973 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlkokulu Gümüşhane Kurtuluş İlkokulunda, Ortaokulu Atatürk Ortaokulunda, Liseyi Ticaret Meslek Lisesinde, üniversiteyi de KTÜ MYO İşletme Bölümünde tamamladı. 1997 yılından bugüne aktif siyasetin içerisinde olan Kaya, 2001-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları İl Başkanı olduktan sonra MHP’nin merkez ilçe ve il yönetimlerinde görevler aldı. Kaya, evli ve 2 çocuk babası.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2022, 11:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hayırlı uğurlu olsun
Hayırlı uğurlu olsun - 1 yıl Önce

Çok değerli abimiz tebrik ederiz uzun zaman sonra bu koltuk çok değerli abimiz sana nasip olmasindan onur durydum

Suleyman Akyüz  torul  belediye meclis üyesi
Suleyman Akyüz torul belediye meclis üyesi - 1 yıl Önce

Sayın başkanım grup toplantılarında belediye başkanları il encumenleri ilçe teşkilatlarının cagriyorsunuzda neden belediye meclis üyelerini cagirmiyorsunuz

SIRADAKİ HABER