MYP Gümüşhane İl Kongresi yapıldı

Milli Yol Partisi (MYP) Gümüşhane İl Başkanlığının 1.Olağan kongresi yapıldı. Kongrede Abdulkadir Demir başkanlığa seçildi.

MYP Gümüşhane İl Kongresi yapıldı

Parti binasında yapılan kongreye BBP eski MKYK Üyesi Yaşar Cihan, MYP GİK Üyesi Bölge Sorumlusu Recai Demir, Gümüşhane Kurucu İl Başkanı Mustafa Kaya, Erzincan İl Başkanı Şahin Okumuş, Kelkit İlçe Başkanı Abdul Samet Demir, Erzincan Teşkilat Başkanı Durmuş Kaya, Erzincan Gençlik Kolları Başkanı Taha Yasin Okumuş, Erzincan Eğitim Kolları Başkanı Suat Öztürk, Kelkit Gençlik Kolları Başkanı Bilal Nas, Mahalli İdareler Başkanı Onur Kiraz, il ve ilçe sekreterleri, mahalle başkanları, delegeler ve partililer katıldı.

Muhsin Yazıcıoğlu’nun dava arkadaşları tarafından kurulan Milli Yol Partisi ülke genelinde 73’ten fazla ilde kongrelerini tamamladı. MYP Kurucu İl Başkanı Mustafa Kaya’nın aday olmadığı kongrede Gümüşhane İl Başkanlığı görevine Abdulkadir Demir seçildi.  

MYP İl Başkan Abdulkadir Demir konuşmasında “Hem kendi şahsım ve ailem için hem camiamız için hem davamız için hem de Gümüşhane’miz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum. Sayın Genel Başkanımız, liderimiz, Remzi Çayır ile beraber yürüdüğümüz yolun her saniyesinden şeref ve onur duyduğum Gümüşhane benim kara sevdamdır. Ali Metin Tokdemir, Şeyhi Şeyrani, “Ahmed Ziyaüddîn Gümüşhanevi Hz.”, Mahmut Oltan Sungurlu, Mustafa Çalık’ın kadim şehrine ve dava arkadaşlarımıza hizmet etmek, partililerimizin, vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmek bizim için onurdur şereftir” diye konuştu.

MYP Erzincan İl Başkanı Şahin Okumuş, BBP Eski MKYK Üyesi ve BBP eski Trabzon İl Başkanı Yaşar Cihan’ın ardından konuşan MYP GİK Üyesi Bölge Sorumlusu Recai Demir ise bu kutlu yolda hiç yorulmadan çalışacaklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Gümüşhane il ve ilçe yönetimi ile iç içeyiz. Gece gündüz demeden hep birlikte çalışacağız. Şu ana kadar yaptığımız ciddi çalışmalar neticesinde Gümüşhane’de 1 ay içinde 3 teşkilatımızı oluşturduk. Allah nasip ederse üçünü kurduk, diğer ilçelerimizi de Allah izin verirse hızlı bir şekilde kuracağız. Hepsini yetkilendireceğiz. Belediye Başkanlığı, İl Genel Meclisi, Belediye Meclis üyeliklerini kazanacak ciddi ekiplerle yola çıkıyoruz. İlk kez Gümüşhane siyasi hayatında bir şey yaşayacaksınız. Gümüşhane Merkez ilçede 3000 üye kaydına ulaşmak mecburiyetindeyiz. Tecrübeli kadrolarla yola çıkarak “Gümüşhane Belediyesini alacağız.” Belediye Meclis üyeliğinde 15 Belediye Meclis Üyeliğinin 8’ini almaya talibiz. Yerel yönetimlerde ezber bozacağız. Gümüşhane Belediyesi Belediye başkanlığını almayı hedefliyoruz. Bu hedeflerle yola çıkıyoruz. İl genel meclisinde ise iddialıyız. Particilik iddia işidir. Gümüşhane halkına Genel Başkanımız Remzi Çayır’ın selamlarını saygılarını iletiyorum. Uzaktan, yakından gelen adını sayamadığım siz kıymetli misafirlerime şükranlarımı sunuyorum. Gümüşhane’yi kalkındıracak adımları hep beraber atacağız. “Adalet, Liyakat, Üretim" diyerek yola çıktık. Biz tabela partisi olmak için yola çıkmadık. Çalışmalarımızda en önem verdiğimiz konuların başında parti üyeliği gelir. Yerel seçimlerde oy kullanacak olan tahmini 20 bin seçmenden Belediye Başkanlığı seçimlerinde 9 bin seçmenin oyunu almaya talibiz. İl Genel Meclisinde ise aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımız var. Onlarla yola çıkarak çalışmalarımız sonucunda bir açıklama yapacağız” dedi. 

Kongrede daha sonra eski BBP MKYK Üyesi Yaşar Cihan, MYP GİK Üyesi Bölge sorumlusu Recai Demir, MYP Erzincan İl Başkanı Şahin Okumuş’a plaketleri verildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER