Ahsen Duran Dünya üçüncüsü oldu

4-12 Aralık tarihlerinde Tayland’ın Bangkok kentinde düzenlenen Muay Thai Dünya Şampiyonası’na katılan Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2. sınıf öğrencisi Ahsen Duran 67 kiloda dünya üçüncüsü oldu. 

Ahsen Duran Dünya üçüncüsü oldu

Ahsen Duran yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Öncelikle bugün bu başarıyı elde etmemde emeği geçen antrenörüme ve desteklerini her zaman yanımda hissettiğim aileme teşekkür ediyorum. 98 ülkenin katıldığı bir turnuvada, Muay Thai sporunun anavatanı sayılabilecek Tayland’ı geride bırakarak Milli Takım olarak Dünya 2.’si, bireysel olarak da Dünya 3.’sü olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hedefim turnuvayı şampiyon olarak bitirmekti fakat gribal enfeksiyonum vardı, bu da mücadelemi olumsuz etkiledi. Buraya gelmemde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” 

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek öğrencimizin elde ettiği başarıyla ilgili şu ifadelere yer verdi: “Gümüşhane Üniversitesi olarak öğrencilerimizin elde ettiği başarıların haberini almak bizi hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Ahsen Muay Thai sporuna 2020 Şubat ayında başlamasına rağmen, bu alanda daha şimdiden başarılar elde etmeye başladı. Bu kadar kısa sürede, Milli Takımlar seviyesinde ülkemizi ve Üniversitemizi temsil etmesi bizler için gurur verici. Ahsen’in üzerinde emeği geçen ailesine ve hocalarına teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER