Birlik Vakfı spor yaptırırken kitap okutturuyor

Gümüşhane de Birlik Vakfı ile Halk Eğitim Merkezinin birlikte yürüttüğü Taekwondo kursu gençlerinin katılımıyla devam ediyor. Kursa açıldığı günden itibaren 6-15 yaş arası 50 sporcu katıldı.

Birlik Vakfı spor yaptırırken kitap okutturuyor

Gümüşhane de Birlik Vakfı ile Halk Eğitim Merkezinin birlikte yürüttüğü Taekwondo kursu gençlerinin katılımıyla devam ediyor. Kursa açıldığı günden itibaren 6-15 yaş arası 50 sporcu katıldı.

Aydın Doğan Spor Salonunda gerçekleştirilen kurs öncesi ve sonrasında kitap okuma seansları düzenleniyor. 

Kurs Antrenörü Milli Taekwandocu Kübra Eren, bu imkânları gençlere sağlayan Birlik Vakfına ve Halk Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederek “10 yıldır bu spora milli takım düzeyinde hizmet etmiş olmak ve bilgi, birikim, tecrübemi Gümüşhane’nin gençlerine aktarıyor olmak beni ayrıca mutlu etmektedir” dedi. 

Gümüşhane’de Taekwondo sporu için üst düzey yeteneğe sahip sporcular olduğunu dile getiren Eren, “Çok çalışarak ve bu sporu yaşam biçimi haline getirerek şanlı bayrağımızı uluslararası arenada temsil edebileceklerine inancım sonsuzdur. Kurs süresince sadece Taekwondo öğretmiyor beş prensibe bağlı olan bir felsefeyi, aynı zaman da okuma kültürlerinin gelişimi ve sosyal hayatta kendisine özgüven sahibi kötü alışkanlıklardan uzak gençler yetiştiriyoruz. Bu ilkeler doğrultusunda Gümüşhane Birlik Vakfı Şube Başkanı Halil İbrahim Karahanoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin kursa katılan sporcularımıza hediye etmiş oldukları okuma kitaplarımızı antrenman öncesi ve sonrasında sporcularımız büyük bir keyifle okuma yapmaktadırlar. Bizlere bu imkânları sağlayan Birlik Vakfı Gümüşhane Şubesine ve Gümüşhane Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüze sonsuz teşekkür ediyorum. Bu tarz organizasyon şemalarının daha da çoğalarak ve branşlarda organize edilerek şehrimizde sporcu havuzunun artmasını temenni ediyorum dedi. Sporun sadece beden değil ruhen de gençlerimizde olumlu etkileri göz ardı edilemez. Spor sayesinde kötü alışkanlıklardan uzak, kendine güveni olan, ülkesi için çalışan ve üreten, özgüvenli ve sağlıklı bireyler yetiştirilmesi sağlanmaktadır” diye konuştu.

Birlik Vakfı Gümüşhane Şube Başkanı Halil İbrahim Karahanoğlu da “Birlik Vakfı olarak bu Taekwondo kursunu açarken geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin, spor yaparak sağlıklı, aynı zamanda spor yaparken sosyalleşen bireyler olarak yetişmesi için bu etkinliğin yanında farkındalık oluşmasını istedik. Spor yapan gençlerimizin sadece spor yapmalarını arzulamadık. Bunun yanında kitap okuma alışkanlığını kazanması için kurs öncesi ve sonrasında okuma seansları olsun istedik. Hediye olarak dağıtığımız kitaplar yaş guruplarına uygun okuyabilecekleri resimli okul seviyelerine göre basılmış roman ve hikâye türünden kitaplardır. Buradaki amacımız, yavrularımızın spor yapması, sosyalleşmesi, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve okuyarak tarihini bilen, güzel ahlak kazanan, vatanını milletini ailesini seven imanlı ve inançlı birer gençlik yetişmelerini sağlamaktır. Gençlerimizin tarihini öğrenerek geçmişten ders alıp geleceğini tayin eden başkalarının rollerini oynayan değil kendi medeniyetini ve kültürünü yaşayan bireyler olarak yetişmesini arzu ediyoruz. Kursa devam eden gençlerimizin velilerinden çok olumlu memnuniyetlerini bildiren dönüşümler alıyoruz bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerimizin de çok istekli, severek spor yapmaları ve okumaları bizleri ayrıca sevindiriyor. Birlik Vakfı Gümüşhane Şubesi olarak şehrimizin gelişmesine ve halkımızın yetişmesine katkı vermek amacıyla çeşitli konularda konferans ve kurslar açtığımız gibi bundan sonrada kurslar ve konferanslar vermeğe devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER