Dalma her iki kolda Türkiye şampiyonu oldu

İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilek Güreşi sporcusu Muhammet Yasir Dalma, Erzurum’da düzenlenen şampiyonada “Genç Erkekler Sağ ve Sol Kol Türkiye Şampiyonu” olarak altın madalya kazandı.

Dalma her iki kolda Türkiye şampiyonu oldu

Okul Sporları Bilek Güreşi Gençler Türkiye finallerine katılan Dalma, tüm maçları kazanarak “Genç Erkekler Sağ ve Sol Kol Türkiye Şampiyonu” olarak altın madalyanın sahibi oldu.

İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilek Güreşi sporcusu Muhammet Yasir Dalma 24-26 Mayıs tarihlerinde Erzurum’da düzenlenen ve 51 ilden sporcuların katıldığı Okul Sporları Bilek Güreşi Gençler Türkiye finallerinde büyük bir başarıya imza attı.

Sol kolda 11, sağ kolda 16 farklı rakiple mücadele eden Dalma’nın kazandığı şampiyonluk 2022-2023 eğitim-öğretim yılında Gümüşhane’nin ortaöğretimde ulusal düzeyde kazandığı en üst derce olarak kayıtlara geçti.

Şampiyon sporcu Dalma, “Okuluma ve şehrime bu onuru yaşattığım için çok mutlu ve gururluyum. Kendime tam inanarak buraya gelmiştim. Maçlar çok zorlu geçti. Çok iyi mücadele ettim. Bana destek veren ve inanan herkese teşekkür ederim” sözleriyle duygularını dile getirdi.

Okul Müdürü Kemal Şükrü Sevindik ise “Şu ana kadar okulumuz İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarihinde ve bu öğretim yılı içerisinde Gümüşhane’nin ulaştığı en üst ulusal dereceyi elde etmiş olmaktan dolayı gerçekten çok mutluyuz. Bu öğretim yılında 5 farklı branşta bölge finallerine katılmayı başardık. Ulusal bir dereceyi çok istiyorduk, çok kovaladık. Nihayetinde bunu Erzurum’da başardık. Okulumuz ve ilimiz adına çok mutlu ve çok gururluyuz” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER