Gümüşhane Lisesi Türkiye dördüncüsü oldu

Okul Sporları kapsamında il içi ve Trabzon Bölge Finallerini geçerek Türkiye Finallerine katılan Gümüşhane Lisesi Genç Kız Bowling Takımı, Türkiye finallerinde dördüncü oldu.

Gümüşhane Lisesi Türkiye dördüncüsü oldu

4-10 Şubat tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen finallere kalan 16 takım arasında yer alan Gümüşhane Lisesi, turnuva sonucunda dördüncülük kupasının sahibi oldu. 

Okul Müdürü Fatih Demirel, 2022’de Türkiye ikinciliği, 2023’te Türkiye dördüncülüğünün ardından bu yıl da aldıkları Türkiye dördüncülüğünün tesadüf olmadığını belirterek, son 3 yıldır büyük imkanlarla finallerde hatta ilk 4’te sürekli bulunan okullarla yarışıyor olmanın, bowling alanında markalaşmanın Gümüşhane adına çok büyük bir başarı hikayesi olduğunu söyledi.

Bu yıl yaz tatilinden başlamak üzere hafta içi, hafta sonu hatta ara tatillerde dahi Beden Eğitimi Öğretmeni Cengiz Yılmaz’ın öğrencilerle çalıştığını, birinciliği birkaç aksilikle kaçırdıklarını kaydeden Demirel, büyük bir odaklanma gerektiren bowling sporunun akademik lise öğrencilerinin başarılarına katkı sunduğunu dile getirdi.

Çalışma olarak hiçbir eksikliklerinin olmadığını, finallerde göze çarpan en önemli sorunun böyle küçük coğrafyalarda yetişen çocuklardaki özgüven eksiklikleri olduğunu belirten Demirel, asıl kazanımlarının öğrencilerin bu ortamlarda elde ettikleri tecrübeler olduğunu ve bu ortamlara alıştıklarında çok arzuladıkları birinciliğin rahatlıkla geleceğini sözlerine ekledi.

Demirel, bu başarının elde edilmesinde Sema Doğan Yaşam Alanındaki bowling salonunda çalışabilme imkanı ve finallere gidiş-gelişlerde destek olan Belediye Başkanı Ercan Çimen’e, Türkiye Finallerinde Ankara’da konaklama ve ulaşım desteğinde bulunan Yeni Mahalle Belediye Başkan Yardımcısı Hemşerimiz Erhan Aras ve çalışanlarına, maddi-manevi desteklerini esirgemeyen İl Milli Eğitim Müdürü Adnan Gürbüz ve Şube Müdürü Gönül Eroğlu’na, Okul Aile Birliğine ve sporcu öğrencilerin velilerine teşekkür etti.
 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2024, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER