Gümüşhane'nin Yıldızı Hentbol'de de Parlıyor

Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü adına faaliyetlerini yürüten Polis Gücü Gençlik ve Spor Kulübü’nün hentbol branşındaki iki sporcusu milli takıma seçildi.

Gümüşhane'nin Yıldızı Hentbol'de de Parlıyor
Gümüşhane İl Emniyet Müdürlüğü adına faaliyetlerini yürüten Polis Gücü Gençlik ve Spor Kulübü’nün hentbol branşındaki iki sporcusu milli takıma seçildi.

Kulüp Başkanı Cengiz Açıkbaş, antrenör Polis Memuru Musa Kum ve U18 Milli Takımına seçilen Abdulbaki Çubukçu ile U15 Milli Takımına seçilen Köksal Çepe, İl Emniyet Müdürü Ahmet Can’ı ziyaret etti.

İl Emniyet Müdürü Ahmet Can, 2011 yılından bu yana Gümüşhane’de her yaş kategorisinde sporcu yetiştirmeye ve sosyal yönden gençleri desteklemeye devam ettiklerini belirterek, çalışmaların karşılığını genç sporcuların yavaş yavaş vermeye başladığını söyledi.

Bu çalışmalarla gençleri, öğrencileri sokaklardaki her türlü tehlikelerden uzak tutmak, kötü alışkanlıklardan uzak kalmalarını sağlamak, bedenin zihnen ve ruhen gelişimleri, ailelerine, çevresine vatan ve millete faydalı birer birey olarak yetişmelerini hedeflediklerini dile getiren Can, Hentbol Federasyonunca U18 Milli Takımına seçilen Abdulbaki Çubukçu’nun 7-12 Nisan 2014 tarihinde Ankara’da yapılacak kampa çağrıldığını, yine U15 Milli Takıma seçilen Köksal Çepe’nin de Haziran ayında yapılacak kampa çağrıldığını belirterek sporculara başarı dileklerinde bulundu.

Antrenör Polis Memuru Musa Kum’un da misafir antrenör olarak kamplara davet edildiğini dile getiren Can, “İlimizde gençlere ve çocukları yönelik sosyal ve spor faaliyetlerine olan desteğimiz devam edecek olup sporcuları ve teknik kadroyu kutlar başarılarının devamını dilerim.” dedi.

Kulüp Başkanı Cengiz Açıkbaş ise kulübün amaçları doğrultusunda yola devam ettiklerini belirterek, Gümüşhane’de gençleri sporla tanıştırarak içlerinden yeteneklileri belirlediklerini ve ligde ve altyapıdaki takımlara dahil ettiklerini söyledi.

Sporcuların geleceklerini kurmaları ve üniversite hayatına atılmaları konusunda gerekli maddi ve manevi destekte bulunduklarını kaydeden Açıbaş, “Geçen yıl sporcularımızdan biri Karabük Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği kazanarak öğrenimine devam etmektedir. Bu sene ise yaklaşık 7 sporcumuzdan 4 tanesinin maddi durumları olmaması nedeniyle dershane masrafları kulübümüz tarafından karşılanmaktadır. Üniversite Beden Eğitimi Öğretmenliğine hazırlık aşaması süresince Kulübümüz antrenörü tarafından takip edilmektedir. Bu sporcularımızın hepsini Üniversitelere istedikleri bölümlere yerleşmeleri ve spor hayatında başarılı olmalarını hedeflemekteyiz.  Ayrıca Müdürlüğümüz tarafından yapılmış olan “ÇOGEP” projesi kapsamında sosyal ayağı olan Hentbol Eğitimi ilimizde 4 ortaokulda çalışmalarımız devam etmekte olup yaklaşık 60 öğrenciye hentbol eğitimi vermekteyiz. Bu okullara ve öğrencilere spor malzeme yardımı yapılacaktır.” dedi.

Kulüp antrenörü Musa Kum da 2011 yılında bu yana asli görevinin yanında gençleri spor faaliyetleri ile desteklediklerini belirterek, “Genç sporcularımıza geleceklerinde iş ve eğitim hayatların yanında güzel anılar olarak veya sporda başarılı olanların ise eğitim ve iş hayatlarının yanında spora devam etmelerini amaçlamaktayım. İlimizde ayrıca 2 yıldır Hentbol takımı ligde mücadele etmektedir.” diye konuştu.

Sporcular da kendilerine her konuda destek veren Emniyet Müdürü Can’a teşekkür ederek, eğitim ve spor alanında başarılarının devamı için söz verdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2014, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER