ÜNİLİG Futbol Grup Müsabakaları Gümüşhane’de

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası 2. Lig Futbol grup müsabakaları Gümüşhane Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Stadyumu’nda başladı.

ÜNİLİG Futbol Grup Müsabakaları Gümüşhane’de

Ordu Üniversitesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Gümüşhane Üniversitesi’nin katılımıyla 15 Aralık’a kadar devam edecek turnuva Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Üç gün boyunca devam edecek etkinlikle ilgili görüşlerini dile getiren Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nazır şu ifadelere yer verdi: “Öncelikle Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nden ve Ordu Üniversitesi’nden müsabakaya katılmaya gelen öğrencilerimize ve kıymetli hocalarına hoş geldiniz diyorum. Spor her ne kadar tarih boyunca içerisinde bulunan rekabet unsuruyla öne çıksa da spor aynı zamanda kişi ve kurumlar arası ilişkiler için de bir köprü vazifesi görmektedir. Bu bağlamda bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyor, düzenlenecek müsabakalarda başta Üniversitemiz olmak üzere tüm üniversite takımlarına başarılar diliyorum.”

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise düzenlenen etkinlikle ilgili şu açıklamalarda bulundu: Üniversiteler arası futbol müsabakalarına katılan tüm takımlarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum. Saygı, sevgi ve centilmenlik ruhu içinde geçeceğine inandığım müsabakaların aynı zamanda üniversiteler arası birlik ve beraberliğimizi de pekiştireceğini düşünüyorum. Şimdiden tüm takımlara başarılar diliyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER