Bayburtlu Hüseyin amca vefat etti

Yaklaşık 40 yıldır Gümüşhane caddelerinde yaz aylarında mısır, kış aylarında da kestane satarak geçimini sağlayan 76 yaşındaki Bayburtlu Hüseyin Kurt, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Bayburtlu Hüseyin amca vefat etti

Yaklaşık 40 yıldır Gümüşhane caddelerinde yaz aylarında mısır, kış aylarında da kestane satarak geçimini sağlayan Bayburtlu Hüseyin Kurt, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Gümüşhane’de “Bayburtlu Hüseyin” olarak bilinen ve toplumun her kesimince sevilip sayılan Kurt, 76 yaşında elindeki arabasıyla kestane ve mısır satarak geçimini sağlıyordu.

Kurt'un cenazesi 25 Eylül Çarşamba günü merkez Kemaliye camiinde İkindi namazının ardından kılınacak cenaze namazına müteakip Emirler mezarlığında toprağa verilecek.

Son dönemde Gümüşhane Devlet Hastanesi önünde satış yapan Kurt, gece geçirdiği kalp krizi sonucunda evinde vefat etti. 112 Acil Servis’e bilgi verilmesinin ardından Gümüşhane Devlet Hastanesine kaldırılan Kurt, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kurt’un geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybettiği değerlendiriliyor.

Kış aylarında Gümüşhane’nin tek kestanecisi olan Kurt, 4 çocuğunu el arabası üzerinde yaz aylarında sattığı mısır, kış aylarında da kestane pişirerek büyüttü.

Kurt, 2016 yılında Gümüşkoza gazetesinde yaptığı açıklamada helal kazancın önemine vurgu yaparak şu ifadeleri kullanmıştı: “Hayatta herkes bir mücadelenin peşinde. Biz de bu mücadelede kestaneyi, mısırı ekmek kapısı olarak bildik. Elimizden geldiği kadar müşterilerimize kaliteli ürünleri satmaya çalıştık. Kestaneyi, mısırı en iyi yerlerden aldık ve pişirip halkımıza sattık. Mesela her bölgenin kestanesi aynı değildir. Mühit mühit değişir. Sinop’un kestanesi ile İzmir’in kestanesi bir değil. Ben Sinop’tan alıyorum. Lezzetiyle, kalitesiyle en güzel kestane Sinop’ta yetişiyor. Biraz daha pahalı olsa da müşterilerim memnun kalıyor ben de ona göre kazanıyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 09:19

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Baki Turan Tuncel
Baki Turan Tuncel - 3 yıl Önce

Allahın rahmet eylesin.Mekanın cennet olsun.Güzel insan.

Hadi Ya
Hadi Ya - 3 yıl Önce

Daha dün akşam gördüm yine mısır arabasını iterek götürüyordu. Hatta göz göze geldik gayette iyi görünüyordu, hayat acımazsız kim derdiki o akşamında vefat edecek. Allah rahmet eylesin.

Nahit OKUMUŞ
Nahit OKUMUŞ - 3 yıl Önce

Allah Rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşaAllah. Bayburtlu Mısırcı ve Kestaneci Hüseyin Abi olarak terminalde tanıdım Kaynıyor kaynıyor der bagırırdı. Değerli şakacı insandı.

İsmail HAYAL
İsmail HAYAL - 3 yıl Önce

BAYBURTLU HÜSEYİN

Kaynıyor mısırı kestanesi mis,
Tezgahta şişeler ve kuruyemiş.
Alınteri helal yüreği temiz.
Bayburtlu Hüseyin öldü be dostlar.

Abdestli onurlu Allah'ın dostu,
Garibin gönlünde sererdi postu.
Bir hazan ayında yel oldu esti,
Bayburtlu Hüseyin öldü be dostlar.

Severdi insanı tertemiz özü,
Ekmeği peşinde açıktı gözü.
Muhabbeti güzel dosdoğru sözü,
Bayburtlu Hüseyin öldü be dostlar.

Bayburtlu olsa da evi burası,
Kırk yıllık hikaye ömür arası.
Bir yudum teselli geçti sırası,
Bayburtlu Hüseyin öldü be dostlar.

Bir bir tükeniyor gelen gidiyor,
Beşikten mezara ömür bitiyor.
Hayali bir alem yandı tütüyor,
Bayburtlu Hüseyin öldü be dostlar.

İsmail HAYAL

Volkan KARA
Volkan KARA - 3 yıl Önce

ALLAH c. c rahmet etsin kabri nur mekanı cennet olsun dua ve rahmetle...

Erin Karaçengel
Erin Karaçengel - 3 yıl Önce

Allah rahmet eylesin, çok değerli bir şahsiyetti.

SIRADAKİ HABER