Sungurlu'nun abla acısı

Gümüşhaneli eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Mahmut Oltan Sungurlu’nun ablası şair ve yazar Gönül Sungurlu Dervişoğlu (89) hayatını kaybetti.

Sungurlu'nun abla acısı

Cenazesi 22 Şubat Perşembe günü ikindi namazına müteakip Zincirlikuyu mezarlığında toprağa verilecek Sungurlu, yazar ve şair kimliğiyle ve Gümüşhane’ye olan sevdasıyla biliniyordu.

Faik ve Hatice Sungurlu'nun dördüncü çocukları olarak Gümüşhane'de dünyaya gelen Gönül Sungurlu Dervişoğlu, 1971 yılında yine Gümüşhaneli olan ve hakimlik yapan Rıfkı Dervişoğlu ile evlenerek önce Adapazarı'na sonra İstanbul'a yerleşti. 

Gümüşhane ile irtibatı hiç koparmayan ve ileri yaşlarına kadar çoğunlukla yazları hep Gümüşhane'de geçiren Gönül Sungurlu Dervişoğlu, Gümüşhane'de yaşadığı dönemde Gümüşhane Kadınlar birliğinin ilk kurucusu oldu, Özcan San ile Gümüşhane Adalet Partisi Kadın Kollarının kurulmasında yer aldı, İstanbul'da yerleştiği Büyükada'da 1983'te Adalar Belediye Meclis Üyeliği'ne seçildi ve iki dönem görev yaptı. 

İlerleyen yaşına rağmen Babam Süleyman Sungurlu, Annem Hatice Sungurlu, 5 Gün 5 Gece, Bir Yabancı Kuzu, Gönülden Şiirler, Bir Ömür Bir Dost, Lütfiye Hala ve Kardeşim Ozan Sungurlu kitaplarına imza atan Sungurlu'ya Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz.
 

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2024, 19:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail HAYAL
İsmail HAYAL - 2 ay Önce

Gümüşhane çok değerli bir ablasını kaybetti. Merhameti, iyilikleri, insan sevgisi ile Cennet makamı olur inşAllah.

Engin Dalma
Engin Dalma - 2 ay Önce

Merhumeye Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı dilerim Allah rahmet eylesin mekânı cennet olsun inşAllah sevenlerinin başı sağolsun

Serdar gün şişman
Serdar gün şişman - 2 ay Önce

Allah (cc) Rahmeti ile Muamele eylesin Hünahlarını Affetsin Sevenlerine sabırlar versin

Serdar Gün Şişman
Serdar Gün Şişman @Serdar gün şişman - 2 ay Önce

Allah(cc) Merhumeye Rahmeti ile muamele eylesin Günahlarını Affesin Ailesine sevenlerine Sabırlar versin

Ergin Karaçengel
Ergin Karaçengel - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin.

Yusuf ölmez
Yusuf ölmez - 2 ay Önce

Allah rahmet eylesin Allah tasilatlarını af etsin ..

SIRADAKİ HABER