Başer: 500 TL ulaşım desteği vereceğim

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Vedat Soner Başer, Gümüşhane’de üniversite eğitimi gören gençlerle iftar sofrasında bir araya geldiği programda seçilmesi halinde üniversite öğrencilerine her ay 500 TL ulaşım desteği vereceğini söyledi.

Başer: 500 TL ulaşım desteği vereceğim

Ramada Gümüşhane Otelde düzenlenen programda yaptığı konuşmada mevcut Belediye Başkanı Çimen’i 2014 ve 2019 Yerel Seçimlerinde öğrencilere yönelik verip de yerine getirmediğini iddia ettiği vaatlerini sıralayarak, ‘Sen nasıl Şehremini’sin?’ sorusunu yöneltti. 

Başer, aynı zamanda programdaki konuşmasında seçilmesi dahilinde kentteki tüm öğrencilere 500 TL ulaşım desteği vereceğini müjdeledi.

“Sen aklınca öğrenci kardeşlerimize seçim rüşveti veriyorsun”

“Hani sizin öğrenci dostluğunuz?” diyerek rakibi mevcut Belediye Başkanı Çimen’i eleştiri yağmuruna tutan MHP Adayı Başer, “Gümüşhane Üniversitesinde okuyan öğrenciler şu anda Türkiye’nin en pahalı şehrinde okumaya çalışıyor. Bu yakışıyor mu bize? Hani sizin öğrenci dostluğunuz? Nasıl görüyorsunuz öğrenciyi? İkna et bir şekilde oyunu al sonra da sırtını dön git. Yok öyle yağma. İki defa bunu yaptın üçüncüye yapamayacaksın. Bir de çıkmış diyordu ki ‘ben öğrencilere 2 bin adet konut yapacağım, öğrenci evi yapacağım.’ Bir tanesi kız öğrencilere bir tanesi erkek öğrencilere yapılacaktı. Yani KYK’da kalmayıp oralarda kalacaktınız. Oldu mu öyle bir şey? Hayır olmadı. Yine en önemli sözlerinden bir tanesiydi ve sık sık tekrarlıyordu ‘ben Gümüşhane’de yaşayan ve okuyan her öğrenciye burs bağlayacağım’ diyordu. Oldu mu? Hayır olmadı. Ancak şimdi seçim var diye oyunu kendisine vermesi için öğrencilere para teklif ediyor ama ortada burs falan yok. Bunlar bizim ve sizin aklınızla alay ediyor. Herkes biliyor Sayın Başkan. Sen aklınca öğrenci kardeşlerimize seçim rüşveti veriyorsun. 1 Nisan’dan sonra ise hiçbir öğrenci kardeşimize bir şey vermeyeceğini cümle alem biliyor” dedi.

“Bu abiniz seçilir ise her ay sizlere 500 TL ulaşım desteği vereceğim”

“Öğrenci kardeşlerimin ikametini Gümüşhane’ye taşıması halinde sırtlarından aldığın 1.800 TL’nin 500 TL’sini onlara veriyorsun onu da oy karşılığında veriyorsun” diyerek rakibinin öğrencinin halinden anlamadığını iddia eden Başer, “Yine öğrencinin sırtından geçinmeye çalışıyorsun ama öğrenci kardeşlerimizin sana verecek büyük bir dersi var ondan haberin yok. 2014 ve 2019’da ki seçimlerde söz vermişti ‘her ay bir etkinlik, her ay bir konser’ vereceğiz diye. Siz seçim dönemi dışında belediyenin herhangi bir etkinliğine veya konserine şahit oldunuz mu? Yine 2014 ve 2019’da tekrarlıyordu ‘3 ayda bir hamsi partisi veya köfte partisi yapacağız’ diye. Sema Doğan Yaşam Alanında öğrenciler ile sürekli bir arada olacağım demişti. Seçim zamanı hariç sizi tanıyor mu? Kaldığınız yurtlara bir defa olsun gelip ‘yemekler nasıl’ diye soruyor mu? Bırak köfteyi hamsiyi sen gelip o KYK yurtlarında hiç kalmadın tabldotta yemek yemedin. O anlamaz bizim derdimizden o bilmez. Hiç görmüyor musun olanları sen nasıl Şehremini’sin? Öğrenci kardeşlerimiz yollarda otostop çekiyor görmüyor musun? Artık öğrenci kardeşlerim yeter diyecek. Bu düzenden kurtulmamıza az kaldı. 31 Mart’ta inşallah sizlerin desteği ile bu abiniz seçilir ise her ay sizlere 500 TL ulaşım desteği vereceğim” dedi. --Bülten--


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER