Dadaşlardan Başkan Çimen’e yoğun ilgi

Gümüşhane Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin iftar programına katılan Belediye Başkanı Ercan Çimen’e Dadaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Dadaşlardan Başkan Çimen’e yoğun ilgi

Atatürk Kültür Merkezinde yapılan iftar programına katılan Belediye Başkanı ve AK Parti Gümüşhane Belediye Başkan Adayı Ercan Çimen, burada yaptığı konuşmada Dadaşlara güvendiğini, 31 Mart seçimlerinde de Dadaşların desteği ile zafer sancağını ayakta tutacaklarını belirtti.

Başkan Çimen konuşmasında şunları söyledi:

“Erzurumlu Dadaş kardeşlerimi bu iftar akşamında Allah’ın selamı ile selamlıyorum. Yıllardır bu şehirde biz Dadaşlarımızla aynı havayı teneffüs ediyoruz. Aynı kaldırımda yürüyoruz. Aynı kaderi paylaşıyoruz. Biz Erzurumlu kardeşlerimizden razıyız. Allah da sizlerden razı olsun. 

Dadaş demek yiğit demektir. Dadaş demek doğruluk, dürüstlük demektir, töresine, maneviyatına saygılı olmak demektir. Ve, Dadaş demek vatanına, milletine, devletine, bayrağına bağlılık demektir. Vatanseverlik demektir. Biz Dadaşları çok seviyoruz, Çünkü aile olarak biz de Dadaşız. Dedemden başlayan belki 50 yılı aşkın bir süredir ailemizde bir Erzurum sevdamız var. Halen ailemizin Erzurum’daki işleri ve ikametleri devam ediyor.

Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum bu üçlü Türkiye'nin çimentosudur, Türkiye'nin sigortasıdır. Onun için biz Erzurumlu kardeşlerimizi çok seviyoruz. Her zaman Erzurumlu kardeşlerimizle gurur duyduk. 10 yıldır belediye Başkanlığı yapıyorum bu şehirde. Her zaman Dadaşların desteğini hep yanımda hissettim. Hepinizden Allah razı olsun. 

Cumhurbaşkanımızın takdiri ile yeni dönem için sorumluluk üstlenmek üzere yola çıktık. Sizlerin de çok sevdiği Cumhurbaşkanımızın güvenine laik olmak için çalışıyoruz. Bu yolda size çok güveniyorum. 

Bugüne kadar sizlerin hep yanında oldum. Zaten Erzurumlular derneğinin de üyesiyim. Sizlerden isteğim, Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı bu kardeşinizi mahcup etmeyin. Dadaşlar sözüne emin insanlardır. Size güveniyorum. Yeni dönemde Gümüşhane’deki zaferimiz hem Gümüşhane’nin, hem de Dadaşların zaferi olacaktır.

Bu duygularla Dernek Başkanımız Sayın Hüseyin Kaya kardeşim başta olmak üzere yönetim kurlu üyelerini ve siz değerli Erzurumlu hemşehrilerimi tekrar saygı ile selamlıyorum. Ramazanınızı tekrar tebrik ediyorum. Allah tuttuğunuz oruçları ve yaptığınız ibadetleri kabul etsin. Sizi Allah’a emanet ediyorum. Sağolun, varolun.” --Bülten--
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER