MHP gerekeni yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Gümüşhane İl Başkanlığı, Orman İşletme Müdürlüğü önündeki duvarın çok sayıda güvercin tarafından yuva olarak kullanıldığı konumdaki afişlerini tepkiler üzerine hızla refleks göstererek belirtilen bölgeden kaldırdı.

MHP gerekeni yaptı

Yerel seçim çalışmalarının hız kesmeden devam ettiği Gümüşhane’de kentin pek çok noktasına asılan ve propaganda kurallarını ihlal eden afişler vatandaşların olumsuz yorumlarına neden oldu.

Seçim çalışmaları kapsamında 1119 sayılı Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararı ile 298 sayılı Kanunda belirtilen yerlerin dışında, siyasi ilân ve reklam içeren afiş, poster, pankart veya siyasi parti bayrağı gibi malzemelerin asılmasının, yapıştırılmasının ya da teşhirinin yasak olduğu kentte siyasi partilerin astıkları propaganda afişleri vatandaşların tepkisini çekti. 

Tepkiler üzerine Gümüşhane Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı belirtilen konumlardaki afiş ve posterlerini ivedilikle kaldırdı.

MHP İl Başkanlığı özellikle Orman İşletme Müdürlüğü önündeki duvarın çok sayıda güvercin tarafından yuva olarak kullanıldığı konumdaki afişlerini bölgeden kaldırdı.

MHP İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever ile gerçekleştirilen toplantı üzerine kendilerine Gümüşhane Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından bildirilen ‘Propaganda ve Tanıtım Amaçlı Asılan Afiş ve Pankartlarla İlgili Genel Emirlerin’ uygulanması ile ilgili talimatlara uyarak derhal gerekeni yaptıklarını belirtildi.

Propaganda kurallarına aykırı olarak boş inşaat ve metruk bina gibi yerlere asılan posterlerin toplanmasının dışında herhangi bir hayvanın yaşamına engel olmak gibi bir art niyetlerinin olmadığını ve bir daha yaşanmayacağını duyuran MHP yönetimi diğer partileri de aynı hassasiyeti göstermeye davet etti.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
gümüş
gümüş - 3 ay Önce

hazır gündeme gelmişken lütfen bir haber yapın da o bayrağın kırmızı rengini yenilesin belediye

SIRADAKİ HABER