Yeniden Refah’ta adaylık başvuruları başladı

Yeniden Refah Partisi Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, gelecek yıl yapılması öngörülen yerel seçimler için adaylık başvurularının başladığını söyledi.

Yeniden Refah’ta adaylık başvuruları başladı

Yaptığı yazılı açıklamada “Aziz Milletimizin kıymetli evlatlarını Yeniden Refah Partimizin çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullanan Gümüşhane İl Başkanı Ziya Nas, “Özlenen Milli Görüş belediyeciliğini milletimizle buluşturacağız” dedi.

Aday adaylık için 8 Eylül’de başlayan başvuruların 16 Ekim’e kadar devam edeceğini dile getiren Başkan Nas, “İl Belediye Başkan Aday Adaylığı için Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığına veya İl Başkanlığımıza, İlçe ve Belde Belediye Başkan Aday Adaylığı için İl Başkanlıklarına, İl Genel ve Belediye Meclisi Üyesi Aday Adaylığı için de İl ve İlçe Başkanlıklarına başvuruda bulunulabilir” dedi.

Aday adaylığı başvuruları için belirlenen özel katkı payı ücretlerini de paylaşan Başkan Nas, “Seçim işleri Başkanlığımız tarafından; İl Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusu için 15.000, İlçe Belediye Başkanlıkları için 7.500, Belde Başkanlıkları için 2.000, İl Genel Meclisi Üyeliği için 5.000, İl Belediye Meclisi Üyeliği için 3.000, Belde Belediye Meclis Üyeliği için 1.000 lira olarak katkı payları belirlenmiştir” ifadelerini kullandı. 

Adaylık başvurularında 30 yaşın altındaki gençler, şehit ve gazi yakını ve gaziler, engelliler, üniversite öğrencisi ve deprem, sel ve heyelan mağdurlarından herhangi bir başvuru ücretinin alınmayacağını kaydeden Başkan Nas, 30 yaş üzeri kadın adayların ise belirlenen ücretlerin yarısı oranında indirimli olarak başvuru yapabileceğini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER