banner522

'Yıkacağız, yaptırmayacağız diyenlere inat Salyazı Havalimanının temelini haftaya Başbakanımızla birlikte atacağız'

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gümüşhane temasları kapsamında Valilik tarafından düzenlenen iftar programında Belediye Başkanları, tüm köy ve mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu.

'Yıkacağız, yaptırmayacağız diyenlere inat Salyazı Havalimanının temelini haftaya Başbakanımızla birlikte atacağız'

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gümüşhane temasları kapsamında Valilik tarafından düzenlenen iftar programında Belediye Başkanları, tüm köy ve mahalle muhtarları, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle buluştu.

“Soğuk savaş döneminden sonra dünya bu kadar sıkıntılı döneme gitmemiştir”

Ramada Gümüşhane Otelde düzenlenen programda konuşan Başbakan Yardımcısı Işık, “Dünyada çok önemli gelişmeler var. Belki soğuk savaş döneminden sonra dünya bu kadar sıkıntılı döneme gitmemiştir. Şuanda dünyada her geçen gün büyüyen ve adeta ticaret savaşı olarak kendini gösteren ABD ile Çin arasındaki rekabetin dünyayı kıskaca aldığı bir dönemi yaşıyoruz” dedi.

Işık, özellikle son dönemde adeta ticaret savaşı olarak kendini gösteren ABD ile Çin arasındaki durumu şöyle değerlendirdi: “ABD özellikle Çin’in büyümesini yavaşlatmak, Çin’i izole etmek ve Çin’i kendisine yönelik tehdit olmaktan çıkarmak için her türlü gayreti gösteriyor. Bunun dünya ticareti başta olmak üzere, dünya siyasetinde, dünya savunmasında, dünyanın genel dengesinde geri dönülmeyecek bazı sonuçları olacağını biliyoruz.”

“Bir fırtınalı denizde Türkiye olarak yol alıyoruz, dirayetli, cesaretli kaptana ihtiyaç her zamandan fazla”

Dünyada olanların yanısıra Türkiye’nin bulunduğu bölgede de çok önemli olaylar olduğuna değinen Işık, “Suriye’nin, Irak’ın durumu ortada. Bölgede ve dünyada küresel düzeyde ciddi bir fırtına var. Bir fırtınalı denizde Türkiye olarak yol alıyoruz. Bu fırtınalı dönemlerde özellikle çok dirayetli, cesaretli ama dünyayı bilen kaptana olan ihtiyaç her dönemden fazladır” diye konuştu.

“IMF’nin üç kuruşuna muhtaç olan bir ülkeden dünyada yardıma ihtiyaç duyulan yerlere el uzatan, onlara yardım eden bir ülke konumuna geldik”

Türkiye’nin bu süreci kendi iç tartışmalarıyla, iç çekişmeleriyle geçiremeyeceğinin altını çizen Başbakan Yardımcısı Işık, “Bu süreci Türkiye en hazırlıklı biçimde karşılamalı ve en iyi şekilde geçirmeli. 15 yıldır Türkiye’yi ayağa kaldırdık. IMF’nin üç kuruşuna muhtaç olan bir ülkeden artık dünyada yardıma ihtiyaç duyulan yerlere el uzatan, onlara yardım eden bir ülke konumuna geldik” şeklinde konuştu.

“Birileri yıkacağız, yaptırmayacağız diyorlar ya onlara inat Salyazı’daki Gümüşhane-Bayburt Havalimanının temelini haftaya Başbakanımızla birlikte atacağız”

Başbakan Yardımcısı Işık, deprem döneminde Bolu tünelinin 6 kilometrelik çift tüp inşaatının durduğunu, depo olarak kullanılmasının bile gündeme geldiğini hatırlatarak şunları söyledi: “O günkü Türkiye’den bugüne gelelim. Sadece Zigana’da 29 kilometre tünel yapan bir ülke haline geldik. Bu sadece Zigana tüneliyle değil yakında Ovit tünelinin açılışı var. Türkiye’de şuanda yüzlerce tünel aynı anda yapılıyor. Birileri yıkacağız, yaptırmayacağız diyorlar ya onlara inat Salyazı’daki Gümüşhane-Bayburt Havalimanının temelini haftaya Başbakanımızla birlikte atacağız. Sadece Gümüşhane’ye son 15 yılda 10 milyar 200 milyon Dolar yatırım yaptık.”

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 21:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 9 ay Önce

Sayın bakanım, Belediyenin ihmal ettiği, Gümüşhane'nin asfaltlanmayan çamurlu sokaklarını da gelip görseniz. Hava alanı çok güzel olacak, ama maalesef belediye görevini yapmadığı için biz evlerimize çamur içinde yürüyerek gitmeye devam edeceğiz.

Selma Çınar.
Selma Çınar. - 9 ay Önce

Çok yerinde bir karar Trabzon a gitmeye gerek kalmadan Gümüşhane ye ulaşacağız mükemmel.

SIRADAKİ HABER

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

Yandex.Metrica