İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak

İçişleri Bakanlığı 2022 yılı merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4/b sözleşmeli personel alımı yapacak. Gümüşhane’ye 21 kişi alınacak.

İçişleri Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alacak

İçişleri Bakanlığı’nın web sitesinde yer alan duyuruda 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde; Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki Ek-1/a ve Ek-l/b sayılı tablolarda adedi ve pozisyon unvanı belirtilen boş pozisyon unvanlarına toplam 3 bin 546 personel alımı yapılacağı ifade edildi.

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla, adayların tercih sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla 5 katı aday değerlendirilmeye alınacak.

Bakanlık Gümüşhane için 1 sosyal çalışmacı (KPSSP3), 10 büro personeli (önlisans-KPSSP93), 3 silahlı koruma ve güvenlik görevlisi (KPSSP94), 2 şoför (KPSSP94) ve 5 temizlik görevlisi (KPSSP94) olmak üzere toplam 21 kişilik alım gerçekleştirecek.

Gümüşhane, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon’dan müracaat eden adaylar 12 ilde oluşturulan Bölgesel İl Sınav Komisyonu tarafından Türkiye’deki diğer illerle birlikte eş zamanlı olarak Trabzon Valiliğinde sınava girecek.

Şartları taşıyan vatandaşlar 17-221 Haziran tarihleri arasında e-Devlet üzerinden başvuru yapabilecek.

Kaynak ve duyuru metni:

https://www.icisleri.gov.tr/personel/2022-yili-merkez-ve-tasra-teskilatinda-calistirilmak-uzere-4b-sozlesmeli-personel-alimina-iliskin-sozlu-sinav-duyurusu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER