Mobil İletişim Tırı Gümüşhane’ye geliyor

Türkiye’nin milli, tarihi, turistik, kültürel, bilimsel zenginlikleri ile vizyon projelerinin yeni iletişim ve gösterim teknikleri kullanılarak sunulduğu Mobil İletişim Tırı 26-29 Ekim tarihlerinde Gümüşhane’ye gelecek.

Mobil İletişim Tırı Gümüşhane’ye geliyor

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı projesi olan "Mobil İletişim Tırı" 19 Şubat'ta Edirne'den başladığı yolculuğu kapsamında 26 Ekim’de Gümüşhane’ye gelecek olan tır 15 Temmuz Zafer Meydanında 29 Ekim tarihine kadar ziyarete açık tutulacak.

İç hacmi 40 metrekare olan ve yüksek teknolojiyle donatılan dijital tırda, "sihirli ayna", "3 boyutlu sanal kutu" ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün holografik görüntüsü vatandaşların beğenisine sunulacak.

Dijital tırda misafirleri üç boyutlu görünüme sahip, yüksek teknolojiyle oluşturulmuş bilgi akışını aktaran holografik sunucu karşılayacak.Tırı ziyaret eden vatandaşlar özel olarak üretilen harekete duyarlı ekran ve ileri teknoloji hareket algılama sistemleri sayesinde Türkiye'nin milli gururu İnsansız Hava Aracı (İHA) ile uçuş deneyimi yaşayacak.

Tırdaki yeşil perde deneyimi bölümünde ileri teknoloji veri işleme olanaklarıyla özel materyal önünde fotoğrafı çekilen ziyaretçiyi daha önce belirlenen bir ortamdaymış gibi göstererek oluşturulan görselin çıktısı ziyaretçiye hem elden teslim ediliyor hem de eposta olarak da gönderilebiliyor. Bu alanda ayrıca ziyaretçilere yapılan uçuş deneyiminden elde ettiği başarıyı gösteren bir dijital sertifika da oluşturuluyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ RIZA COŞKUN ÖZER
ALİ RIZA COŞKUN ÖZER - 1 yıl Önce

TIR GELELİ 3 GÜN OLDU, HAFTA SONU NİYE AÇILMADIKİ ACEB?

SIRADAKİ HABER