GÜMÜŞHANE VE HİZMET

“Yol olmayan yerden gidin ki, iz bırakın.”
Emerson

Bu şehir vakti zamanında hiç görmediği vekilleri, valileri ve bürokratları gördü maalesef. Kadrosu burada olup şehre hiç gelmeyenden tutun, burayı bir nevi geçiş durağı görenler, mesaisinin büyük bir kısmını şehir dışında geçirenler bu şehre bir küçücük tuğla dahi koy(a)mamışlardır. Vebali kimindir onu bilemiyorum.   

1997 yılından bu yana görev yapmakla onur duyduğum ata yurdum Gümüşhane’de birçok başarılı bürokratımızın candan hizmetlerine şahit oldum. Kimisi bu şehirde gerçekten silinmez izler bıraktı, kimisi de adeta bir gazel yaprağı misali savrulup gitti. 

Bugün bu şehirde gerçekten iz bıraktığına bizzat şahit olduğum bir vali idi Okay Memiş. 

O her şeyden evvel bölgemizin bir evladıydı. Daha evveli Gümüşhane’nin yetiştirdiği değerli bürokratlarımızdan Bakanımız Sayın Fikri Işık’ın mesaisinde çalışan bir değerli isimdi. O nedenledir ki şehrimi ve problemlerini yakinen biliyordu. Ve görev yaptığı iki yıllık kısa zamanda şehrin artı ve eksilerini alt alta getirerek çözüm üretmeye başlamıştı. Yıllardır kanayan yaramız Süleymaniye başta olmak üzere birçok hayırlı projede epey yol kat etmiştik.  

Her zaman altını çizdiğim 3 T kuramı çerçevesinde yani Tarım, Turizm ve Ticaret alanında Gümüşhane’mizin ufuklarını açma adına büyük gayretleri oldu. Süleymaniye, Satala başta olmak üzere bu şehrin turistik değerlerini gündeme alarak şehre yepyeni bir inovasyon hamlesi kazandırdı. Gümüşhane ismini markalaştırma adına birçok güzel çalışma onun dönemi eseridir diyebiliriz. 

Göreve başladığının akabinde meydana gelen 15 Temmuz hain darbe girişimi döneminde sağlam duruşu, halkla birlikteliği, adaletli yaklaşımı, sağduyusu, kılı kırk yarması, haksızlığa meydan vermemesi ve o süreci başarılı bir şekilde yönetmesi onun en takdire şayan hizmetlerinden biri olmuştur.  

İşte bu nedenledir ki;

“Hak’la birlikte halkın içinde” bir hizmet anlayışı ile yedisinden yetmişine Gümüşhane halkının gönlünde sağlam bir yer edinmiştir. Yaşlısı, muhtacı, garibi, yetimi onun döneminde yüzü gülmüştü. Ki ardından Kelkitli Nevzat, Kovlu Hamdi başta olmak üzere birçok hemşerimiz gözyaşlarını tutamamıştı.   

Ancak birkaç alanda bürokratlarının onun ayak hızına yetişebildiğini görememek bizleri hayli üzmüştür. 

Yine onun döneminde biraz bizim beceriksizliğimiz, biraz kaderimizden olsa gerek Gümüşhanespor’umuzu bir üst ligde görememek onu ve ziyadesiyle bizleri derinden yaralamıştır.

Bu şehir genç ve gayretli birçok bürokrat görüyor ama her nedense tam şehre alıştıkları bir süreçte bir başka ilimize gidiyorlar.   

Bu şehre iz bırakan ve ismi en büyük mahallemize verilen Mustafa Karaer başta olmak üzere rahmete kavuşan valilerimize ve bürokratlarımıza Cenabı Allah’tan rahmet diliyoruz. Okay Memiş gibi değerli bir insan, sağlam bir karakter, üstün hizmet anlayışıyla donanımlı güzel bir hemşerimize Erzurum’da ve sonrasında üstün başarılar diliyoruz. Rabbim utandırmasın inşallah. 

Ve Gümüşhane Valiliği görevine atanan Sayın Valimiz Kamuran Taşbilek’e yeni görevinde üstün başarılar temenni ediyorum. Hoş ve sefa geldiniz efendim. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Beytullah Gündüz
Beytullah Gündüz - 3 ay Önce

Halkın valisi Okay Memiş

banner406

Gümüşhane Pestil Köme

banner524

banner525

Yandex.Metrica