Bizgili camisi açıldı

Gümüşhane’nin Köse ilçesine bağlı Bizgili köyünde kadınların küpelerini, bileziklerini bozdurarak katkı sağladığı ve devlet-millet işbirliğiyle yapılan cami düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Bizgili camisi açıldı
HABERİN GALERİSİ
Bizgili camisi açıldı

Bizgili camisi açıldı

İlçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki köyde eski ve yetersiz olması nedeniyle yıkılan caminin yerine 2019 yılı Ağustos ayında başlatılan yeni cami inşaatı tamamlanarak düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Açılış töreninde konuşan Vali Taşbilek camilerin birliğin, vahdetin temsilcisi olduğunu belirterek, “Böyle bir eser vesilesiyle hepinize teşekkür ediyorum. Buradan dinine, vatanına, milletine hayırlı evlatlarımızın yetişmesini temenni ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkürler” dedi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekili Cihan Pektaş ise kısa sürede bitirilen cami için emek veren herkese teşekkür ederek “Yeryüzünün ilk yapısı ve mescidi Kabe’dir. Bugün yeryüzünde milyonlarca mescit ve cami var. Bunların her biri Kabe’nin birer şubeleridir. Camiler sadece ibadethane değil aynı zamanda ilim irfan yuvasıdır. İnşallah kıyamete kadar bizim semalarımızdan ezan sesi dinmeyecek ve bu camilerimiz, minarelerimiz gökyüzüne doğru yükselecektir” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından dualar eşliğinde caminin açılışı gerçekleştirildi.

Törene Vali Taşbilek ve Milletvekili Pektaş’ın yanısıra Köse Kaymakamı Ahmet Kavanoz, Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler, İl Müftüsü Dr. Mehmet Sırrı Şık, MHP MYK üyesi Musa Küçük, köy muhtarı Zülhami Şahin, dernek başkanı ve vatandaşlar katıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER