Çevre Haftası’nda depremden etkilenen vatandaşlar anısına Harşit Çayı’na çelenk bırakıldı

Gümüşhane’de Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında depremden etkilenen vatandaşlar anısına Harşit Çayı’na çelenk bırakıldı. 

Çevre Haftası’nda depremden etkilenen vatandaşlar anısına Harşit Çayı’na çelenk bırakıldı

Tüm Türkiye'de Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından “Temiz Deniz, Temiz Dünya” temasıyla kutlanmaya başlayan 5-9 Haziran Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri Gümüşhane’de de gerçekleştirildi.

İlk olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Cemil Bayram beraberindeki heyetle Vali Kamuran Taşbilek'i makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.

Ardından Çevre ve Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü tarafından Fatih Parkı’nda etkinlik düzenlendi. Etkinlikte hem Çevre Haftası kapsamında hem de depremden etkilenen vatandaşlar anısına Türkiye’nin en hızlı akan çayı olarak bilinen Harşit Çayı’na çelenk bırakıldı. 

Etkinliğe Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Cemil Bayram, İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Mesut Kıraç, AFAD yetkilileriyle vatandaşlar katıldı.

Çevre Haftası nedeniyle il genelinde çevre temizliği farkındalık etkinlikleri, fidan dikimi ve tanıtım programları gerçekleştirilecek.
 

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2023, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER