Daltaban: Milli Emlak servislerine personel istiyoruz

Kelkit Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Servet Daltaban, uzun süredir Kelkit ilçesi başta olmak üzere Şiran ve Köse ilçeleri Milli Emlak Servis’lerinde yaşanan personel eksiğine dikkat çekerek, bundan ötürü mağduriyetler yaşandığını dile getirdi. 

Daltaban: Milli Emlak servislerine personel istiyoruz

Başkan Daltaban, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerinin toplam 161 köy ve 7 belde ile Gümüşhane’nin hem nüfus hem de taşınmazlar olarak önemli bir havzası olarak öne çıktığını fakat ilçelerde bürokratik işlemlerin yürütülmesinde sıkıntılar yaşadıklarını söyledi.

Kelkit’te yaklaşık iki yıldır Milli Emlak personeli olmadığı için Gümüşhane’den görevlendirme ile ayda bir iki defa gelen personel vasıtasıyla işlerin yürütülmeye çalışıldığını dile getiren Daltaban, “Kelkit gibi bir ilçede, Milli Emlak Servisi’nin kapısı çoğu zaman kapalı. Nispeten aynı durum Şiran ve Köse ilçeleri için de geçerli. Bu konu ile alakalı üyelerimizden ve halktan ciddi şikayetler alıyoruz. Bölgede yapılacak bazı yatırımlar, kiralamalar, satın almalar sekteye uğramış durumda, birçok dosya içeride neticelenmeyi beklemektedir. Burada yatırımcı, tacir ve halkın mağduriyeti yanın da, devletimizin de maddi kaybı söz konusudur” dedi.

Bu kadar taşınmazı, dosyası ve işlemi olan bir yerde Milli Emlak Servisinin kapısının kapalı olmasının hem üzücü hem de kabul edilemez olduğunun altını çizen Daltaban, “Bu durum bizim sivil toplum örgütlülüğümüze yakışmaz. Bu durum bizim siyasetimize yakışmaz. Bu durum bizim bürokrasimize yakışmaz. Bu konu ile alakalı olarak durum, bütün muhatapların bilgisi dahilindedir. İl Bürokrasinin başında bulunan Sayın Vali’mizden ve siyasetçilerimizden ivedi olarak konunun kalıcı olarak çözüme ulaştırılmasını, mağduriyetlerin giderilmesini bekliyoruz ve istiyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER