Demirel’den boykot çağrısı

Doların ateşinin düşmesine rağmen her saat etiket değiştiren, fahiş zammı uygulayıp birkaç gün sonra sözde indirim yaparak istediği gibi piyasaya şekil veren ulusal zincir marketler 1-5 Ocak tarihleri arasında boykot edilecek.

Demirel’den boykot çağrısı

Sosyal medyada başlatılan boykot kampanyasına Gümüşhane’de yaşayanların da katılarak destek vermesini isteyen Kamuoyu Bilinçlendirme Derneği ve Tüketici ve Çevre Haklarını Koruma Derneği Başkanı Eyyüp Demirel, fiyat indirimine yanaşmayan ulusal zincir marketlere dur demek için Gümüşhane’de şubeleri bulunan Migros, BİM, Şok ve A101 marketlerinden 1-5 Ocak 2022 tarihleri arasında alışveriş yapılmamasını istedi.

Doların 18 TL seviyesinden 11-12 TL'ye düştüğünü, Türk Lirası’nın dolar karşısında değer kazandığını fakat bu düşüşe rağmen fahiş fiyatların hala düşmediğini kaydeden Demirel, “Fiyatlar vatandaşların cebini günden güne yakmaya devam ediyor. Tüketiciler temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak duruma geldi. Sosyal medya üzerinden yapılan boykot çağrısında "Zam üstüne zam yapan zincir marketleri tam 5 gün net şekilde boykot ederek cebimizi kurtarmalıyız. Hayatınızı da sadece ve sadece 5 gün sabredin ve inanın. Kendinizi ve paranızı kurtarın" sözleri kullanıldı. Bizde Gümüşhaneli vatandaşlarımızdan bu boykot çağrısına uyarak Migros, BİM, Şok ve A101 ulusal zincir marketlerden 1-5 Ocak 2022 tarihleri arasında alışveriş yapmama çağrısında bulunuyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halim Selim
Halim Selim - 6 ay Önce

Gümüşhane'nin yerli esnafının etiket fiyatları karşısında 4 marketin fiyatları masum kalır. Yerli esnaf fiyat indiriyor mu? Marketi, kasabı, fırını bir yana pestil-köme 80 TL olmuş kendi memleketinde. Ayrım yapmaksızın hepsi boykot edilmeli eğer bir boykot yapılacaksa.

Hakikat
Hakikat - 6 ay Önce

Sadece zincir marketler mi? Zincirini koparmış marketlerden ne haber

SIRADAKİ HABER