Göksay Demirhan’dan Rektör Zeybek’e teşekkür ziyareti

Gümüşhane Üniversitesi ana kampüste yer alan spor salonunda ismi yaşatılacak olan eski milli sporcumuz merhum Muzaffer Demirhan’ın oğlu Göksay Demirhan, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Göksay Demirhan’dan Rektör Zeybek’e teşekkür ziyareti

Demirhan’ın ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, “Muzaffer Demirhan, kayak branşında ülkemizi başarıyla temsil etmekle birlikte, aynı zamanda kayak branşında birçok öğrencinin yetişmesine de ön ayak olmuştur. Muzaffer Demirhan’ın yaşadığı dönemi ve başarılı olmak için ne tür zorluklar çektiğini bizzat oğlu Milli Kayakçı Göksay Demirhan’ın kendisinden dinledik. Gerek ülkemize ve gerekse de ilimize çok önemli katkılarda bulunan değerli şahsiyetlerinin isimlerinin yaşatılması gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple de Üniversite olarak Gümüşhane ilimizde yaşamış birbirinden değerli, topluma örnek olmuş şahsiyetlerin isimlerini Üniversitemizdeki kongre salonları, kütüphane, spor salonu ve laboratuvarlara vererek yaşatmaya çalışıyoruz. Muzaffer Demirhan da bu isimlerden bir tanesi oldu. Üniversitemiz Senato kararıyla birlikte kendisinin ismini Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)’nda bulunan spor salonumuza, ‘Muzaffer Demirhan Spor Salonu’ olarak vermiştik. Oğlu Göksay Demirhan da bu sebeple bizleri ziyaret ederek, teşekkürlerini iletti. Bu kıymetli ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Göksay Demirhan, babası Muzaffer Demirhan’ın isminin Gümüşhane Üniversitesinde yaşatılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek’e teşekkürlerini iletti.
 

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER