GTSO YİK: Üçtaş ve Günyüzü köyleri Gümüşhane için her zaman kıymetlidir değerlidir

Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Yüksek İstişare Kurulu, Gümüşhane’den ayrılarak Giresun’un Doğankent ilçesine bağlanmak isteyen Kürtün ilçesine bağlı Üçtaş ve Günyüzü köylerinde yapılacak halk oylaması ilgili olarak görüşlerini açıkladı.

GTSO YİK: Üçtaş ve Günyüzü köyleri Gümüşhane için her zaman kıymetlidir değerlidir

GTSO Başkanı İsmail Akçay’ın başkanlığında toplanan GTSO Yüksek İstişare Kurulu, “Üçtaş ve Günyüzü köyleri Gümüşhane için her zaman kıymetlidir, değerlidir. Üçtaş ve Günyüzü köylerimizin kararlarına saygı duyarız ama farklı söylemler altında girişimlerde bulunmalarına ve ayrılmalarına asla razı olmayız” açıklamasında bulundu.

Her iki köyde de 4 Eylül Cumartesi günü konuyla ilgili yapılacak halk oylaması öncesinde AK Parti İl Başkanı Av. Celalettin Köse'nin ardından GTSO Yüksek İstişare Kurulu da açıklama yaptı.

Açıklama şu şekilde: 

Siyasi İrade, Gümüşhane bürokrasisi ve Mülki İdare Amirlerimiz tüm köylerimize olduğu gibi Günyüzü ve Üçtaş köylerimize de her zaman gereken önemi ve değeri vermiştir. Hizmet ve yatırımlarda eksiksiz yapılmıştır.

Hafta sonu Ak Parti Gümüşhane Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, İl Başkanı Sayın Celalettin Köse, Belediye Başkanımız Sayın Ercan Çimen ve ilimizde bulunan STK Temsilcileri ve basın mensupları ile birlikte şehrimizin sorunları üzerine gerçekleştirilen istişare toplantısının ardından Milletvekillerimiz Sayın Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş ile Ak Parti İl Başkanımız Sayın Celalettin Kösenin kamuoyu ile paylaşmış olduğu bilgilerde Kürtün ilçemize bağlı Üçtaş ve Günyüzü köylerimize Köylere Hizmet Götürme Birliği ve İl Özel İdaresi tarafından yapılan ve harcanan yatırım bedelinin 1 milyon 193 bin TL olduğunu aktardı. 

Ayrıca 2021 yılı için tüm Doğankent KÖYDES bütçesinin ise 862 bin 654 TL olduğunu ifade etti. Kısacası Üçtaş ve Günyüzü köylerine yapılan yatırım harcamalarının Doğankent ilçesinin tüm köylerine gelen yatırım bütçesinden çok daha fazla olduğunu tüm kamuoyu ile paylaştılar.

Bu da bizlere  bir kez daha gösteriyor ki siyasi irademiz, Gümüşhane Mülki İdare amirlerimiz ve bürokrasimiz tüm köylerimize olduğu gibi her zaman Günyüzü ve Üçtaş köylerimize de gereken önemi ve değeri fazlasıyla göstermektedir. Hizmet alamıyoruz şeklinde doğru olmayan söylemler ve yanlış yönlendirmeler ile Günyüzü ve Üçtaş köyümüzde yaşayan halkı yönlendirenler, yıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşayan bölge köylerimizdeki komşuluk ilişkilerine zarar vermekle kalmayacak gelecekte iki şehir arasında kırgınlıklara neden olabileceklerini hatırlamalıdırlar.

Yüce Peygamberimiz birlik ve beraberlik üzerine söylemiş olduğu hadis-i şerifinde "Birlikte rahmet ve bereket, ayrılıkta azap vardır" diye buyurmuşlardır. İlimizin ve Ülkemizin değeri Eski Adalet ve Milli Savunma Bakanımız siyaset ve devlet adamı Sayın Mahmut Oltan Sungurlu’ nun Günyüzü ve Üçtaş köyümüzde yaşayan hemşerilerimize iletmiş olduğu ‘’Üçtaş ve Günyüzülüler bizim insanlarımız, yapıları bize uygun. Yani bizim kültürümüze uygunlar. Bu vatandaşlarımız Tirebolu’da Giresun’da rahat edemeyecekler. Gümüşhane’de görmüş oldukları itibari ve değeri buralarda göremezler ‘’ mesajını da çok dikkatli okumalı ve değerlendirmelidirler. Günyüzü ve Üçtaş Köyleri halkımız ayrımcılık yapan siyasetçilerin şahsi menfaatlerine alet olmayacaktırlar.

Üçtaş ve Günyüzü köylerimizin kararlarına saygı duyarız ama ayrılmalarına asla gönlümüzün razı olmayacağını bir kez daha ifade etmek istiyoruz.  Şehrimizin tüm köyleri olduğu gibi Üçtaş ve Günyüzü köyleri de bizim için her zaman kıymetlidir, değerlidir.

GTSO YÜKSEK İSTİŞARE KURULU


İsmail AKÇAY –Yönetim Kurulu Başkanı
A. Güngör ÜÇÜNCÜOĞLU- Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Kamuran GÜNDÜZ- Meclis Başkanı
Arslan Murat AKÇAY- Yönetim Kurulu Üyesi
Hüseyin CANLI - Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Aysun DALĞIÇ –Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Bayram KARABULUT- Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Muammer CANLI- Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Numan KARA- Yüksek İstişare Kurulu Üyesi
Alper Celil VARAN- Yüksek İstişare Kurulu Üyesi

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 14:23

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
.
. - 3 yıl Önce

Siyasetin bulaşmadığı bi kurum kaldımı ülkede, GTSO baksın kendi işine.

SIRADAKİ HABER