GÜBDER Gümüş Gelişim Akademisi öğrencilerini bekliyor

Başkent Ankara’da faaliyet gösteren ve kısa adı GÜBDER olan Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği'nin Ankara’da eğitim gören özellikle Gümüşhane’den gelen üniversite öğrencilerine yönelik destekleyici eğitim-öğretim faaliyetleriyle bilinen Gümüş Gelişim Akademisi (GGA), 4.yılı eğitim sezonu hazırlıklarına başladı. 

GÜBDER Gümüş Gelişim Akademisi öğrencilerini bekliyor

Başkent Ankara’da faaliyet gösteren ve kısa adı GÜBDER olan Gümüşhaneli Bürokratlar Derneği'nin Ankara’da eğitim gören özellikle Gümüşhane’den gelen üniversite öğrencilerine yönelik destekleyici eğitim-öğretim faaliyetleriyle bilinen Gümüş Gelişim Akademisi (GGA), 4.yılı eğitim sezonu hazırlıklarına başladı. 

Kısa adı GGA olan ve ilk olarak 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında programına başlayan proje Ankara’da gün geçtikçe yeni öğrencilerin katılımıyla halkasını büyüttü. Bugüne kadar 400'e yakın üniversite öğrencisi Akademi eğitimlerinden faydalandı.

GÜBDER ve GGA Başkanı Erol Tekçe yaptığı açıklamada, “GÜBDER olarak kurulduğumuz 2010 yılından bugüne kadar yaptığımız en önemli faaliyetlerimizden biri şüphesiz “GGA Gümüş Gelişim Akademisi” ni kurmak olmuştur. Ankara’da yaşayan biz kamu çalışanları olarak birçoğumuz şimdiki gençlerimiz gibi birtakım zorlu yollardan geçerek kendi imkânlarımızla okuduk, çalıştık ve kamuda çok şükür önemli görevler yaptık” dedi.

GGA ekibi olarak amaçlarının öğrencilerimizin kendileri yaşadıkları zorlukları yaşamamaları olduğunu kaydeden Tekçe, “Yaşadığımız Yüzyıl malum 'Bilgi Çağı'. Bu yüzyılın tüm imkânlarından gençlerimizin daha iyi faydalanmaları için çalışıyoruz. Gümüşhane’den Başkent Ankara’ya Üniversite okumak için gelen gençlerimize kendilerini bir aile ortamı sıcaklığı içerisinde hissedecekleri samimi bir sosyal ortam oluşturduk. Geleceğimiz olan gençlerimize niteliklerini artırıcı birçok imkân hazırladık. Ve bu vesile ile geleceğimizin inşasında önemli bir misyona kendi çapımızda imza atmanın mutluluğunu ve bahtiyarlığını yaşamaktayız. Ne istediğini bilmeyen bir gençliğe tahammülümüz yok. Ne istediğini ve ne yaptığını bilen bir gençlik için kardeşlerimize farkındalık eğitimler dizisi ile destek vermeye çalışacağız. Onların hem eğitim-öğretim hem de sosyal alanlardaki her türlü ihtiyaçlarına yardımcı bir kurum oluşturduk. GÜBDER üyesi üst düzey bürokratlarımız ve akademisyenlerimiz, eski ve yeni siyasetçilerimiz bu genç kardeşlerimizle her türlü yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olarak tecrübelerini gençlerle paylaştılar ve paylaşmaya devam edecekler” diye konuştu.

GGA olarak özellikle 15 Temmuz darbesinden de çıkarılan derslerle daha bir içten daha bir bilinçli ve sorumluluk hissiyle büyük bir gayret içerisinde milli sorumluluk ilkesiyle çalışmalara devam edeceklerine değinen Tekçe, “2023 ya da 2071 hayallerimizi gerçekleştirmek için en önemli yatırım insana olacaksa bu eğitimle ve çok çalışmakla olacaktır. Buradan tüm şehirlerimizdeki özellikle Gümüşhaneli ve bağlantılı diğer tüm STK’larımıza sesleniyorum Özellikle büyükşehirlerimizdeki STK’larımızın yöneticilerine tekrar rica ediyorum bu konuya vakit kaybetmeden el atın. Ve yine buradan özellikle hayırsever iş adamlarımıza da bir çağrımız olacak: Artık bu büyük dayanışmanın içerisinde sizlerin de daha büyük katkıları olsun. Kimimiz vaktini, kimimiz nakdini ayırarak-vererek bir eğitim seferberliği yapmalıyız. Eğitimle ilgili yapılan her yardım ve yatırım ilk önceliğimiz olmalı” şeklinde konuştu.

Başkan Tekçe, GGA eğitimine katılacak öğrencilere burs verileceğini de belirterek, burs müracaatının gubder.org.tr adresinden yapılabileceğini söyledi.

Haber Kaynağı: Ekrem YILDIZ-Demokrat Gümüşhane Gazetesi-Ankara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER