GÜDAP’tan Ağca’ya yardım eli

Gümüşhane’nin Şiran ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki Mehmet Ağca’nın akülü araç talebi GÜDAP’ın girişimleriyle karşılandı.

GÜDAP’tan Ağca’ya yardım eli

İlçeye bağlı Konaklı köyündeki evinde eşi ve kızıyla yaşayan ve 2 yıldır belden aşağısı tutmayan Ağca’nın böyle bir araca ihtiyacı olduğunu duyan Gümüşhaneliler Kültür Sanat Çevre ve Sosyal Dayanışma Derneği (GÜDAP) hemen harekete geçerek akülü araç temini noktasında girişimlerde bulundu.

GÜDAP Başkanı Kamil Koç, durumu hemen İstanbul Sarıyer Belediye Başkanı Gümüşhaneli hemşehrimiz Şükrü Genç’e ileterek araç teminini sağlayıp Ağca’nın evine gönderdi.

Aracın temininde kendilerine yardımcı olan Sarıyer Belediyesi'ne ve Belediye Başkanı Şükrü Genç ile Ağca’ya ulaşmalarına vesile olan Yeşilbük Belediye Başkanı Sezai Doğan’a teşekkür eden GÜDAP Başkanı Kamil Koç, “Bir akülü sandalye onu hayatın hüzünlü seyircisi olmaktan kurtaracaktır” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yasin Oguz
Yasin Oguz - 8 ay Önce

Şiran mertekli Mahallesinde ikamet eden CİHAN YILMAZ komşumuz iki bacağı birden özürlü yuruyemiyor eşi bakıyor kendisine de bu akülü araçtan temin edebilirmiyiz . şimdiden teşekkür ederim

SIRADAKİ HABER