Gümüşhane’de inşaat alanında göçük meydana geldi

Gümüşhane’de ev yapmak için açılan inşaat alanında büyük bir gürültüyle göçük meydana geldi. Olayın ardından alanın bitişiğindeki 2 bina tedbir amaçlı mühürlenerek vatandaşlar güvenli alanlara gönderildi.

Gümüşhane’de ev yapmak için açılan inşaat alanında büyük bir gürültüyle göçük meydana geldi. Olayın ardından alanın bitişiğindeki 2 bina tedbir amaçlı mühürlenerek vatandaşlar güvenli alanlara gönderildi.

Gümüşhane il merkezindeki Karşıyaka Mahallesi, Bahçeli Sokakta ev yapılmak için açılan alanda bugün akşam saatlerinde büyük bir gürültüyle kayalık alanda göçük gerçekleşti. 

Olayın ardından alanda inceleme yapan İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Gümüşhane Belediyesi teknik ekipleri kopmaların devam etmesi üzerine alanın bitişiğindeki 2 binayı mühürleme kararı aldı.

İki binada oturan 6 aile bu geceliğine evlerini terk ederek güvenli alanlara giderken, binalar Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından mühürlendi.

Olayın ardından gazetecilere bilgi veren Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Ceylan, “Bugün saat 18.30 civarında inşaat sahası olarak boşaltılan alanda kaya düşmesi şeklinde ihbar geldi. AFAD, Belediye ve Valiliğimiz ekipleriyle birlikte incelemelerde bulunduk. Yapılan incelemeler sonucunda inşaat alanı içerisinde arazi şartları nedeniyle taş düşmeleri olduğu tespit edildi. Detaylı incelemeler ilgili kurumlarca gün ağarınca tekrar değerlendirilecek” dedi.

Tedbir amaçlı inşaat çevresinde bulunan 2 binadaki 8 dairede 6 ailenin oturduğunu tespit edildiğini ve yaklaşık 18 kişinin yaşadığı 2 apartmanı tedbir amaçlı mühürlediklerini kaydeden Ceylan, “Vatandaşlarımız geceyi rahat bir şekilde geçirmeleri için güvenli yerlere yerleştirildi. Gün ağardıktan sonra alanda tekrar gerekli çalışmalar yapılacak. Daha sonra binaların tekrar kullanıma açılıp açılmayacağı ve detaylı bir çalışmadan sonra olumsuzluk olup olmadığı değerlendirilecektir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2020, 08:44

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 4 yıl Önce

Gümüşhanemize geçmiş olsun çok şükür her hangi bir can veya mal kaybı yok.göründüğü kadarıyla korkulacak bir şey de yok.zabıta müdürümüzün dediği gibi coğrafi yapıdan kaynaklı bir olay fakat gördüm kadarıyla herkes işi ranta çevirip siyasi çıkar uğruna birilerini suçlamaya çalışıyor fakat ortada abartılacak bir şey yok

Kamil AY
Kamil AY - 4 yıl Önce

İstinat uygulamasıyla aşılabilecek bir durum , önü boş malzeme aralıklarla gelir. Olay günü oradaydım lütfen abartmayalım.

Selim
Selim - 4 yıl Önce

Abartmayın diyenlere gelsin yeni göçük

SIRADAKİ HABER