Gümüşhane’de kurtlar ana yola kadar indi

Gümüşhane'de son günlerde kırsal kesimlerde sık sık görüntülenen kurtlar bu kez Gümüşhane-Giresun karayolu üzerinde amatör balıkçıların sık kullandığı mekan olan Kirazlık köyü yakınlarında görüntülendi.

Son günlerde yüksek dağ köylerinde sürü halinde sık sık görüntülenen kurt sürüleri bu kez Torul ilçesinin Kirazlık köyünde ana yola kadar inerken görüntülendi.

Gümüşhane-Giresun karayolu üzerinde olta balıkçılarının sıklıkla kullandığı Kirazlık köyü girişinde yolun yamacından aşağıya inerken görülen 2 kurt balıkçıların korku dolu anlar yaşamasına neden oldu.

Bölgedeki Torul barajının kenarında balık tutmaya giden amatör balıkçılar ana yol kenarında 2 büyük kurt gördü. Ana yola inmek isteyen kurtların birisini cep telefonuyla görüntülemeyi başaran balıkçılar kısa süreli şaşkınlık yaşarken kurtlar bir süre sonra yükseklere doğru geri döndü.

Görüntüleri sosyal medya hesaplarından paylaşan olta balıkçılarından Mehmet Bayraktaroğlu, “Gümüşhane Olta Balıkçıları olarak bugün arkadaşlarımızla Kirazlık’a balık tutmaya gidiyorduk. Yolun kenarında tam Kirazlığa gelmeden dağın yamacında 2 kurt gördük. Neye uğradığımızı şaşırdık. Balığa giderken ilk defa kurt gördük. Balığa gelen arkadaşlarımıza, hobidaşlarımıza ve özellikle Kirazlık köyünde ikamet eden vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını istiyoruz. Gördüğümüzde tüylerimiz diken diken oldu. Değişik ve garip duygular hissettik. İnşallah kimseye zarar vermeden nesilleri devam eder” ifadelerini kullandı.

NOT: Haberimizin yayılması ve ulusal TV kanallarında yayınlanmasının ardından uzmanlar videodaki hayvanın kurt değil ona çok benzeyen çakal olduğunu bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2024, 08:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil Taşdelen
Halil Taşdelen - 6 ay Önce

Kürt değil çakal onlar

SIRADAKİ HABER