Halk oyunlarında Türkiye finallerindeyiz

Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ve Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü Ağrı’da yapılan halk oyunları grup yarışmasında birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

Halk oyunlarında Türkiye finallerindeyiz

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu, Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Ağrı Halk Oyunları il temsilciliği organizasyonunda Halk Oyunları Grup Yarışması Ağrı 2 bin 500 kişilik spor salonunda gerçekleştirildi.

Çeşitli illerden yarışmaya katılan çeşitli kulüpler hünerlerini sergilerken yarışma, minikler, yıldızlar, gençler ve büyükler olmak üzere 4 farklı kategoride yapıldı. 

Vatandaşların ilgi gösterdiği ve renkli görüntülere sahne olan yarışma sonucunda Gümüşhane Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ve Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü gençler kategorisinde, Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü de büyükler kategorisinde birinci olarak Türkiye finallerine katılmaya hak kazandı.

2 Eylül Dünya Gümüşhaneliler Gününde elde edilen 2 birincilik Gümüşhane'de sevinçle karşılanırken, Kocaeli de düzenlenen grup yarışmasında Çayırova Gençlik Spor Kulübünün de Gümüşhane yöresi oyunuyla girdiği yarışmada birinci olması ayrı bir gurur vesilesi oldu.

Gençlik Spor Kulübü

Gümüşhane Üniversitesi Spor Kulübü

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2023, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER