Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa’da stajda

Gümüşhane Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan, Avrupa Birliği’nin finanse ettiği Erasmus Plus kapsamında gerçekleştirilecek 2 aşamalı projenin ikinci hareketliliği gerçekleştirildi. 

Hayme Ana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Avrupa’da stajda

İkinci etap olarak Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü öğrencileri İtalya'ya gittiler. İtalya'nın Rimini kentinde bulunan Hotel Margherita adlı kurumda yeni yemek reçetesi hazırlama üzerine 2 hafta staj gören öğrenciler ayrıca İtalya’nın Venedik şehrine ve İtalya sınırında bulunan San Marino ülkesine kültür turu düzenledikten sonra İtalya’dan yurda döndüler. 

Bu 2 haftalık staj süresince yiyecek içecek hizmetleri alanında çeşitli yemek reçetelerini öğrenip, İtalya’ya özgü yemekler hazırlayan öğrenciler bölümleriyle ilgili büyük tecrübe kazanmanın yanında, farklı ülkelerdeki farklı uygulamaların yiyecek sektöründe fikir ve uygulama zenginliği yaratacağını ve bu tür projelerin kendileri gibi diğer meslek lisesi öğrencilerinin de gelişimine büyük katkı yapacağını vurguladı.

İki haftalık staj süresinin sonunda öğrencilere sertifikaları dağıtıldı. Öğrencilere önlerindeki meslek hayatlarında bu ülkede çalışmak istediklerinde aldıkları sertifikanın kendilerine avantaj sağlayacağı belirtildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER