Jandarma o görüntüleri ihbar kabul etti, tırın sürücüsüne para cezası kesti

Gümüşhane-Kürtün karayolunda sürücünün hatalı sollamaya çıkan tırı son anda fark ederek faciadan son anda kurtulmasını içeren haber görüntülerimiz ihbar kabul edildi ve Jandarma ekipleri plakası tespit edilen tır sürücüsüne para cezası kesti. 

Geçtiğimiz günlerde Giresun’a giderken Budak köyü yol ayrımında bulunan keskin virajda hatalı sollama yapan tırı fark ederek aracını son anda yol kenarına çekip olası facianın önüne geçen otomobil sürücüsünün o anları araç kamerasına yansıması ve haberimizin yerel ve ulusal medyada yer almasının ardından Jandarma ekipleri haber görüntülerini ihbar kabul ederek harekete geçti.

Tepki çeken olayın ardından Jandarma ekipleri haberdeki görüntü ve Plaka Tanıma Sistemleri (PTS) kayıtlarını inceleyerek kural ihlali yaparak trafik güvenliğini tehlikeye sokan tırın plakası tespit edip aracın plakasına 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunun 54/1a maddesi uyarınca bin 506 TL para cezası kesti.

Gümüşhane Valiliği de özellikle kış aylarında yolun iki yönlü ve dar olması ile kaya düşme riski nedeniyle sürücülerin tehlikeli virajlara yavaş girmeleri, hatalı sollama yapmamaları ve seyir halinde iken cep telefonu kullanmamaları noktasında uyarılarda bulunulurken, Trafik Jandarma Timlerince bu yol güzergâhında denetimlerin aralıksız devam ettiği, sürücülerin bu tür kural ihlallerini 112 Acil Çağrı Hattına bildirmelerinin benzer olayların önlenmesinde fayda sağlayacağını bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İhbar
İhbar - 1 ay Önce

Kolluk kuvvetlerinin haberden yola çıkarak böyle bir uygulamaya gitmesi ne güzel. Bunların artarak devam etmesini dileriz. Ancak verilen cezaların ise insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gösteriyor. Orada yaşanacak bir kaza Allah korusun nice ocakların sönmesi demek. Cezaların daha caydırıcı olması gerek.

SIRADAKİ HABER