Kod haftası etkinlikleri yapıldı

Gümüşhane’de Kod Haftası etkinlikleri kapsamında 2 bin 600 öğrencinin katılımıyla etkinlikler düzenlendi.

Kod haftası etkinlikleri yapıldı

Öğrenciye kodlamayı öğretmek, çevresinde hızla değişen dünyayı anlamasına, teknolojinin nasıl çalıştığına dair anlayışını genişletmesine, yeni fikirleri keşfetmeye, yenilikler için becerileri ve yeteneklerini geliştirmek amacıyla 2018 yılından itibaren Avrupa Okul ağı ve 50 ülkenin Milli Eğitim Bakanlıkları arasındaki iş birliği ile yürütülme kararı alınan Kod Haftası Gümüşhane’de de kutlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Gümüşhane genelinde okullarda, drone gösterileri, blok kodlama, 3D tasarım, robotig, mobil uygulama geliştirme, yapay zekâ, bilgisayarsız kodlama gibi birçok alanda yapılan etkinliklerle, 37 öğretmenin danışmanlığında 2 bin 600 öğrencinin katılımıyla haftanın kutlandığını söyledi.

Sünnetçi, “Ülkemiz teknolojiyi taklit eden değil, üreten bir konuma gelmiştir. Bizler eğitimciler olarak çocuklarımıza yenilikleri, gelişmeleri tanıtmak zorundayız. Bu faaliyetlerin ilimizde yaygınlaşmasını destekliyoruz” dedi.
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gazeteci
Gazeteci - 2 yıl Önce

Kod haftası etkinliğiymiş... Eğer fotoğraf stok değilse gerçekten yazıklar olsun. Şurada ki bilgisayarlar bırakın kod yazmayı paint den resim bile çizdirmez. Tüplü ekran mı kaldı? Yine sahipsiz memleketimizin çocukları.

SIRADAKİ HABER