Meclis’in mart ayı toplantıları sona erdi

Gümüşhane İl Genel Meclisi’nin geçtiğimiz hafta başlayan mart ayı toplantıları sona erdi.

Meclis’in mart ayı toplantıları sona erdi

İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu başkanlığında yapılan toplantılarda İl Özel İdaresinde çalıştırılan ve emekli olan memur ve işçi kadrolarının iptal edilmesi hakkındaki teklif yazı görüşülerek kabul edildi. 

Toplantıda merkez ilçede bulunan bazı köylerin yerleşik alanlarının yapılaşma yoğunluğu ve mülkiyet problemlerinden kaynaklanan konut ihtiyaçlarının karşılanması için köylerde bulunan tarihi ve kültürel varlıklarında dikkate alınarak yerleşik alanlarının genişletilmesi amacıyla çalışma başlatılmasıyla ilgili İmar- Bayındırlık, Plan ve Bütçe ile Eğitim Kültür komisyonları tarafından hazırlanan raporlar görüşüldü. İmar ve Bayındırlık Komisyon Başkanı Reşat Çalışkan’ın komisyon raporuyla ilgili meclise bilgi vermesinin ardından raporlar ayrı ayrı görüşülerek kabul edildi. 

Devam eden oturumda meclis üyelerince verilen “Ülkemizde meydana gelen depremlerin ilimize muhtemel etkileri ve alınacak tedbirler” ile ilgili verilen önerge gündeme alınarak mecliste görüşüldü. 

Gündemin bir diğer maddesi olan Şiran ilçesi Karaca mahallesinde bulunan İl Özel İdaresine ait taşınmazın okul yapımı için İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına tahsisi hakkında teklif yazı görüşülerek kabul edildi.

Toplantının sonunda ise merkeze bağlı Mescitli Köyünde köy yerleşik alanı ve civarı sınırı genişletilmesi hakkındaki teklif yazı görüşülerek, İmar- Bayındırlık, Plan ve Bütçe ile Eğitim Kültür komisyonlarına sevk edildi.


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER