Necmettin öğretmensiz 7. Buruk Babalar Günü

Şehit öğretmen Necmettin Yılmaz'ın babası Hamit Yılmaz, Necmettin öğretmensiz 7. Babalar Günü'nde evlat acısını ilk günkü gibi içinde taşıyor. 

Yaz tatilini geçirmek üzere memleketi Gümüşhane'ye dönerken terör örgütü PKK mensupları tarafından kaçırılarak 2017 yılında 23 yaşında şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın babası Hamit Yılmaz, şehit öğretmensiz 7. Babalar Günü'nü buruk geçiriyor. 

Evlat acısının katlanması çok zor bir acı olduğunu dile getiren Hamit Yılmaz, tüm babaların Babalar Günü'nü kutlarken, evlatlarını vatana ve millete hayırlı olarak yetiştirmeleri çağrısında bulundu.

Hem Kurban Bayramı hem de Babalar Gününün aynı güne denk geldiği günde Torul ilçesine bağlı Demirkapı Köyünde oğlunun kabrinde açıklama yapan Şehit Öğretmen Necmettin Yılmaz'ın babası Hamit Yılmaz, acılarının hala taze olduğunu söyledi.

“Dilerim ki babalar ahlaklı ve vatanına, milletine hayırlı evlatlar yetiştirirler”

Katlanması çok zor bir acı evlat acısı içinde olduklarını kaydeden Yılmaz, “Bir baba için sorulması en zor soruyu soruyorsunuz bize, katlanması çok zor bir acı evlat acısı. Başta şehit babaları olmak üzere, tüm babaların Babalar Günü'nü kutluyorum. Peygamber efendimizin bir hadisini dile getirmek istiyorum bir babanın evladına vereceği en güzel değer güzel ahlaktır. Buna da canı gönülden inanıyorum. Dilerim ki babalar ahlaklı ve vatanına, milletine hayırlı evlatlar yetiştirirler. Necmettin öğretmen gibi daha niceleri yetişir inşallah. 7'nci seneyi deviriyoruz Necmettin'siz. Biliyorsunuz asalaklar Necmettin'i Pülümür Vadisi'nde oruçluyken katlettiler. İnşallah bize de nasip olur şehadet ve Necmettin'in yanına da yüzü ak bir şekilde gideriz. Ben bütün babalarımıza evlatlarına sahip olmalarını ve kötü yollara düşmeden okuyup vatanına faydalı evlatlar yetiştirmeleri için temennide ve duada bulunuyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2024, 12:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER