Özgürlük Filosu Gazze yolunda

İHH Gümüşhane Başkanı Adem Varan, Özgürlük Filosuyla Gazze’ye gıda, barınma ve hijyen malzemeleri başta olmak üzere acil yardımların ulaştırılacağını belirterek katkı sağlamak isteyenleri destek vermeye davet etti.

Özgürlük Filosu Gazze yolunda

Gazze’deki acımasız savaş ve çocuk ölümleri karşısında duyarsız kalamayacaklarını, insanlık dışı soykırım yaşanırken sessiz kalmanın kabul edilemez olduğunu kaydeden Varan, insanlık adına bu zulme dur demek ve mazlumların yanında olmak için harekete geçme zamanının geldiğini, İHH gemisinin Gazze’deki insanlara yardım ulaştırmak ve yaşanan bu insanlık dışı duruma dikkat çekmek için yola çıkacağını söyledi.

“Uluslararası Özgürlük Filosu’nun” Gazze’ye doğru ilerlerken İsrail ablukasının delinmesiyle birlikte dünya genelinde Filistin’e yönelik duyarlılığın artmasının hedeflendiğini dile getiren Varan, “Bu yolculuk, sadece bir geminin Gazze’ye gitmesinden öte, bir direnişin ve insanlık onurunun temsilidir. Ancak bu yardımlar, savaşın yarattığı yıkımın önüne geçmeye yetmeyebilir. Çocuklar ölürken ve masumlar acı çekerken sessiz kalmak, insanlığımızı inkar etmektir. Gazze’de umut ışığı olmak için bu filoya katılmak, çocukların gözlerine bakarak onlara bir gelecek vaat etmek anlamına gelir. Siz de bu insani görevde yer alarak, savaşın ve soykırımın kurbanlarına destek olabilirsiniz. Unutmayalım, Gazze bizi bekliyor ve çaresiz insanlar yardımımıza ihtiyaç duyuyor” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN: 
https://ffc.breakthesiege.com/basvuru/ozgurluk-filosu 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER