Rektör Zeybek’ten Türkmen’e hayırlı olsun ziyareti

Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Gümüşhaneli hemşehrimiz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e ekibiyle birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Rektör Zeybek’ten Türkmen’e hayırlı olsun ziyareti

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Nazır ve Genel Sekreter Doç. Dr. Fatih Yalçın’ın katılımıyla Bayburt Üniversitesi Dede Korkut Külliyesi Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Rektör Zeybek, yeni Rektör Prof. Dr. Türkmen’e görevinin hayırlı olması temennisinde bulunarak çalışmalarında başarılar diledi. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararname ile Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü’ne atanan Rektör Türkmen ise ziyaretten duyduğu memnuniyetini aktararak teşekkür etti.

Bölge üniversiteleri ile etkin ve sürekli iş birliği içerisinde atılacak adımların konuşulduğu ziyarette Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek şu açıklamalarda bulundu: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından atanan Bayburt Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mutlu Türkmen’e yeni görevinde başarılar dilemek için bir ziyarette bulunduk. Üniversiteler bilimsel, akademik ve idari anlamda yaptığı çalışmalarla bölgenin değişimine ve gelişimine önemli katkılar sunan kurumlardır. Her iki üniversitenin güç birliği yaparak üstleneceği projelerle bu gelişimi daha üst seviyelere çıkaracağına inanıyoruz. Bayburt Üniversitesi ve Gümüşhane Üniversitesi olarak bütün enerjimizle bölgemize, ülkemize, insanımıza en iyisini sunmaya çalışacağız. Bu nedenle de misafirperverliğinden dolayı Sayın Rektörümüze tekrardan teşekkür ediyor, yeni görevinin kendisine ve üniversite camiasına hayırlı olmasını diliyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER