Sahilden deprem bölgesine gidenler Gümüşhane’ye uğrasın

Gümüşhane’de ekmek üreterek deprem bölgesine gönderen fırıncılar ve işletmeler ekmekleri bölgeye ulaştırmada sıkıntı yaşıyor.

Sahilden deprem bölgesine gidenler Gümüşhane’ye uğrasın

Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen deprem bölgesine gönderilmek üzere hayırsever vatandaşların başlattığı ekmek kampanyası devam ederken ulaşım sıkıntısı baş gösterdi.

Yardımseverlerin bağışları ile Gümüşhane’de faaliyet gösteren Aydın Unlu Mamullerinin tesislerinde paketli ekmek üretimine başlayarak ilk etapta 70 bin rolekmek, 4 bin somun ekmeği deprem bölgesine sevk eden Gümüşhaneliler, diğer fırınların da dahil olmasıyla miktarı artırırken bu kez araç sayısının azalması nedeniyle sevkiyat sorunu yaşamaya başladı.

Kampanyayı yürüten Gümüşhane esnaflarından Behçet Necati Gül, deprem bölgesine paketli halde ekmek gönderdiklerini belirterek, deprem bölgesine giden araç sayısının azalması nedeniyle ulaşımda güçlük yaşadıklarını söyledi.

Sahilden deprem bölgesine giden araçların çevre yolu tünellerini kullandığı için kent merkezine girip ekmekleri alamadıklarını kaydeden Gül, “Biz ulaşabildiğimiz herkese Bağlarbaşı Mahallesinde bulunan Sanayi Sitesindeki işletmeden ekmekleri almasını istiyoruz ama çoğu araç tünelleri kullanarak çevre yolundan transit geçiyor. Gümüşhane’den giden araç sayısı azaldığı için sahil kesiminden deprem bölgesine giden araçların bize uğrayarak ekmekleri almasını istiyoruz” dedi.
 

ilgili haber/ler:

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER