Şiran Dursun Keleş SHMYO’dan anlamlı kermes

Gümüşhane Üniversitesi Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencileri Erzurumlu SMA Tip-1 hastası Yiğit Ömer Kaplan’ın tedavi masraflarına destek olmak amacıyla kermes düzenlendi. 

Şiran Dursun Keleş SHMYO’dan anlamlı kermes

Kaplan’ın kampanyasına destek olmak için düzenlenen kermeste öğretim elemanları, öğrenciler ve yardımsever kadınlar tarafından hazırlanan ürünler satışa sunuldu. 

Öğr. Gör. Dilek Yalçınkaya ve Fizyoterapi Programı öğrencileri tarafından gerçekleştirilen kermese öğrenciler ve Şiran halkı yoğun ilgi gösterdi.

Kermes satışlarından elde edilen 27 bin 752 Türk Lirası Yiğit Ömer’in tedavi kampanyasına bağışlanırken öğrenciler kermes etkinliği ile sosyal sorumluluk faaliyetlerinde yer almanın ve Yiğit Ömer’in tedavi masraflarına katkı sağlamanın mutluluğunu yaşadı.

Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Hatice Demirağ düzenlenen kermes hakkında, “Erzurum’da yaşayan Yiğit Ömer Kaplan, SMA Tip-1 hastası olarak dünyaya geldi. Çocuklarının tedavisi için ailesi Valilik onaylı yardım kampanyası başlattı. Kermesin organizasyonunu gerçekleştiren Öğr. Gör. Dilek Yalçınkaya ve Fizyoterapi Programı öğrencilerini bu duyarlı davranışlarından dolayı tebrik ediyorum. Bu etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan Şiran Belediye Başkanı Sayın Mutlu Özel’e, yiyecek ve içeceklerin temin edilmesinde emek gösteren öğretim elemanlarımıza, öğrencilere, yardımsever kadınlara ve kermese katılan misafirlerimize duyarlılıkları ve çabaları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Rektör Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek ise “Öğrencilerimiz tarafından düzenlenen bu anlamlı etkinlik bizleri gururlandırdı. SMA Tip-1 hastası Yiğit Ömer Kaplan’ın tedavi masraflarına destek olmak üzere düzenlenen kermes, öğrencilerimizin sosyal sorumluluk bilincini ön plana çıkaran bir örnek teşkil etmektedir. Öğrencilerimiz, öğretim elemanları ve yardımsever kadınlar tarafından hazırlanan çeşitli ürünlerin satışıyla elde edilen geliri, Yiğit Ömer’in tedavi kampanyasına bağışlamışlardır. Umuyoruz ki tedavi için gereken masrafların bir an önce karşılanması ve Yiğit Ömer’in sağlığına kavuşmasıdır. Bu vesileyle de Şiran Dursun Keleş Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu öğrencilerimizi, öğretim elemanlarımızı ve etkinliği destekleyen herkesi içtenlikle tebrik ediyor, bu anlamlı etkinliğin gerçekleşmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER