Sünnetci'den karne mesajı

Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, bugün sona erecek olan 2021-2022 eğitim öğretim yılı nedeniyle hem öğrencilere hem de velilere yönelik karne mesajı yayımladı.

Sünnetci'den karne mesajı

Mesajında bugün itibariyle il genelinde 19 bin 190 öğrenci ve bin 730 öğretmen ile 2021-2022 eğitim öğretim yılının tamamlanacağını kaydeden Sünnetci, “Yaz tatiline başlayacak olan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın tatil sevinçlerini yürekten paylaşıyorum. Tüm çalışmalarımız, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızı ve gençlerimizi yeni Türkiye yolunda, ilerlemeye açık, araştıran ve sorgulayan, bilginin hâkimi bireyler olarak yetiştirmek içindir” dedi.

Öğrencilere bir sonraki yıl için hedef belirleyip kendilerini ona göre yetiştirmeleri tavsiyesinde bulunan Sünnetci, “Yaz boyunca dinlenip, eğlenmeyi en çok siz hak ediyorsunuz. Önümüzdeki yıl için hedefler belirleyip, kendinizi ona göre yetiştirmelisiniz. Sizi dinlendirecek aktivitelerin yanı sıra kendinizi yetersiz gördüğünüz konularda eksiklerinizi tamamlamalı bol bol kitap okumalısınız” diye konuştu.

Velilere yönelik mesajında hiçbir başarısızlığın tesadüf olmadığını ve hiçbir başarısızlığın sorumlusunun sadece öğrenci olmadığını ifade eden Sünnetci, “Evlatlarımızın başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olması ve nitelikli bir insan olarak yetişmesi de bizim için çok önemli. Çocuklarımızın başarılarını sadece karne notlarından ibaret görmemeli, onları davranış ve tutumlarıyla da değerlendirmeliyiz. Gerçek başarı ikisini birleştiren başarıdır” dedi.

Sünnetci, “Uzun ve yorucu bir ders yılı boyunca fedakârca çabalayarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin huzurunu sağlamaya çalışan yönetici arkadaşlarım başta olmak üzere, tüm öğretmen arkadaşlarıma bir yıl boyunca verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, tüm velilerimize sağlık ve mutluluk dolu günler diler, sevgili öğrencilerimizin de tatillerinin gönüllerince geçmesini dilerim. 2022-2023 eğitim öğretim yılının başlayacağı 12 Eylül 2022 tarihinde okullarımızda buluşma temennisiyle iyi tatiller” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER